Dviaukštė lova kambaryje: pliusai ir minusai

Miegas – svarbi vaiko režimo dalis, būtina jo harmoningam vystymuisi. Kuo mažesnis vaikas, tuo daugiau jam miego reikia.

Sveikatos specialistų teigimu, ikimokyklinio amžiaus vaikams reikia apie 12 valandų miego. Todėl tinkamos lovos pasirinkimas – labai atsakingas darbas, į kurį nevalia žiūrėti pro pirštus.

Vaikus auginančios šeimos, įrengdamos vaikui kambarį, svarsto ir galimybę pirkti dviaukštę lovą. Štai kokius argumentus UŽ jie turi:

1. Sutaupo vietos kambaryje

Jei šeimoje auga daugiau kaip vienas vaikas, dviaukštė lova sutaupo kambaryje vietos, ypač tuo atveju, jei keli vaikai dalijasi vienu kambariu. Dviaukštė lova užima vienvietės lovos vietą, o miegamųjų vietų yra dvi.

Vida Press

2. Yra gražios, todėl jas mėgsta vaikai, ir ne tik miegoti – bet ir žaisti

Jos patinka vaikams. Dviaukštės lovos neretai tampa tam tikra interjero puošmena, nes atrodo dailiai ir dėl to patinka vaikams. Neretai pirmame aukšte vaikai įsirengia tam tikrą žaidimų aikštelę – virš galvos esantis antro aukšto lovos dugnas sukuria uždaros erdvės įspūdį, todėl pirmame aukšte vaikams patinka žaisti.

3. Laipiodamas lovos kopėčiomis, vaikas sportuoja

Gyvendamas „antrame lovos aukšte" mažylis yra priverstas daugiau judėti – jis daug kartų per dieną lipa kopetėlėmis aukštyn ir žemyn, taip netyčia sportuodamas.

Dviaukštės lovos minusai

Pagrindinis šių lovų minusas yra tai, kad neatsakingai jas naudojant, kyla pavojus vaiko saugumui. Trys svarbiausios taisyklės, kad būtų saugu:

- dviaukščių lovų viršuje miega ne jaunesni kaip 6 metų vaikai;

- negalima šokinėti nuo antro aukšto žemyn, naudoti jo kaip žaidimų aikštelės;

- užlipti į nulipti galima tik naudojantis tam pritaikytas kopėčias.

Vida Press

Jeigu apsisprendėte pirkti dviaukštę lovą, atminkite:

Visi lovos sutvirtinimo elementai turi būti priveržti, lova turi stabiliai stovėti ir nejudėti pajudinus ranka.

Antro aukšto miegamoji vieta turi turėti apsaugas, kurių aukštis – 30-35 centimetrai.

Tarpai tarp grotelių turi būti ne per platūs, bet ir ne per siauri – kad vaikas įkišęs į tarpą ranką, jos neprispaustų ir nesusižalotų.

Labai svarbu, kad kopėčios būtų patogios lipti vaikui – ne per siauros, ne slidžios.

Atstumas tarp pirmo ir antro aukšto lovų turi būti patogus vaikui, t. y., vaikui sėdint ir gulint nesukelti diskomforto.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis