Įspūdinga ir stilinga Rojaus gimtadienio šventė namuose

Naujausios švenčių kolorito tendencijos šiemet – švelni pastelinė rožinė ir žydra, karaliaujančios asmeninių švenčių dekore nuo kvietimų iki dovanėlių svečiams.

Tačiau vaikų šventėms šios spalvos, rodos, nėra nauja ir dar kartą patvirtina stereotipus – mergaitėms viskas, kas rausva, berniukams – žydra. Todėl šiemet tėvelius kviečiame susipažinti su naujausiomis vaikų švenčių tendencijomis: tai spalvos nebuvimas – viskas balta ir švaru – akcentais tampa detalės – maistas ir/ar gėlės. Gimtadienį galima švęsti ne žaidimų kambariuose ir be tradicinių koloritų. Tai įrodė kauniečių šeimos, Simonos ir Mindaugo Krasauskų, pasiruošimo pirmagimio Rojaus trečiojo gimtadienio šventei fotosesija.

Gimtadienis namuose gali būti stilingas

Šiuolaikinės mados tendencijos švęsti vaikų gimtadienius žaidimų kambariuose užkariavo tėvų širdis ir mintis, nes tai atrodė labai patogu – namai tvarkingi, vaikai užsiėmę ir gimtadienis trunka ribotą valandų skaičių.

Tačiau, kaip pastebi jauna mama, dažniausiai vaikai nejaukiai jaučiasi svetimoje aplinkoje ir jiems reikia žymiai daugiau laiko priprasti ne tik prie žmonių masės, bet ir naujos vietos. „Gimtadienio namuose idėja kirbėjo jau seniai ir norėjosi, kad vaikas į savo erdvę, t. y. savo kambarį, pakviestų pačius artimiausius savo draugus ir ten galėtų tyrinėti, pats vaišinti draugus, žaisti ir šiltai bei jaukiai jaustis. Vienai dienai jo kambarys virsta svajonių vieta, kur jo žaislai, skanus maistas, draugai, dovanėlės ir net šuo linksminasi", – mintimis dalijosi Simona.

Kaip didžiausią problemą moteris įvardijo tokios šventės meniu sudarymą, nes daugelis vaikų valgo skirtingus produktus, jiems norisi gražiai patiekti maistą ir tai užima ne tik daug laiko, bet ir reikalauja įgūdžių, todėl veikli mama gimtadienio vaišes ir dekorą patikėjo patyrusiems specialistams.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Fotoreportažas iš įspūdingo Rojaus pirmojo gimtadienio

„Gaila, kad vaikų švenčių maistas dažniausiai gausus cukraus ir sočiųjų riebalų, sintetinių, vaiko organizmui ypač žalingų priedų: dažiklių, aromatų, emulgatorių. Vaikų gimtadienių metu mažųjų dėmesį tik trumpam patraukia ryškiaspalvis maistas, jie užsiima žaidimais ir bendravimu, todėl didžiąją užkandžių ir saldumynų dalį tenka išmesti. O galėtų būti atvirkščiai: gimtadienio šventė – labai gera proga pradžiuginti ir vaikučius, ir jų mamas puikiu vaikišku maistu. Mamos, užsakydamos maistą atžalos gimtadieniui, retai pageidauja sveiko, vaiko organizmą tausojančio maisto", – pasakojo „365 eventus" – Event & food styling – vadovė Rita Markaitienė.

Per gimtadienius vaikai valgo

Gajus stereotipas, kad vaikai per gimtadienius nieko nevalgo, išskyrus picas, geria tik gazuotus gėrimus, o dažnas tokio gimtadienio meniu prasideda ir baigiasi tortu. Anot „365 eventus" direktorės R. Markaitienės, vaikai valgo ir net nemažai, jei maistas spalvotas, pvz. morkų šiaudeliai, jei maistas atrodo gražiai, pvz. kalakutienos kamuoliukai su sezamais, ir t. t. „Svarbiausia, kad maistas būtų ne tik skanus ir šviežias, bet kad būtų ir gražiai patiektas: įdomūs indai, nekasdienis pateikimas, tačiau nenutolstant nuo vaiko kasdienės aplinkos", – patarimais dalijosi moteris. Šio solenizanto mama pageidavo ypatingų savo natūralumu ir negausaus asortimento vaišių. Teisingas ir sveikintinas pageidavimas. Kai nereikia sintetinio ryškumo užkandžių, užtenka parinkti natūraliai spalvingus, gimtadienio temą atliepiančius patiekalus, forma ir pateikimu sklandžiai įsiliejančius į šventinio stalo dizainą. Mažųjų svečių organizmams tikrai nepatiktų įvairių užkandžių skonių maišalynė – 3−5 metukų svečiams pilvukų skausmai būtų neišvengiami.

„Alina Paurazė photography“ nuotr.

Šio „saikingo" mažamečių gimtadienio meniu:

  • Vyšninių pomidoriukų ir ir mocarelos kamuoliukų salotėlės.

  • Krosnyje kepti vištienos kamuoliukai su sezamais ir švelniu naminiu obuolių padažu.

  • Naminiai, šviežiai iškepti belgiško stiliaus vafliai su apvirtomis uogomis ir šviežiai išplakta grietinėle.

  • Arbūzų pyragaičiai.

  • Biskvitinis vyšnių tortas.

  • Migdolų pieno kokteiliai.

  • Vaisių iešmeliai „Vaiskimo".

Fotosesija buvo organizuojama su idėja, kaip švęsti vaiko gimtadienį namuose: maisto patiekimas, dekoras, idėjos, ką veikti, atspindinčios vaikiškus sprendimus. Šventė organizuota vaiko kambaryje, jo žaislai ir knygos užleido vietą gimtadienio vaišėms, o tortas iškeliavo į stalčių, kur paprastai laikomi šventiniai atributai, tokie, kaip peteliškės, petnešos ir kt. Į tokią šventę pasikvietęs draugus vaikas jausis patogiai, saugiai, nes viskas vyks jo kambaryje, o maistas ir jo pateikimas žaislų lentynose paskatins tyrinėti. Nuo aukščiausių lentynų maistą gali paduoti tėveliai, o visa kita pasiekiama mažiesiems smaližiams.

Nuotraukų galerijoje – trečiasis Rojaus gimtadienis:

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis