Kai vyras tampa tėčiu, nutinka vienas keistas dalykas

Tėvais tapę vyrai sustambėja, padidėja jų kūno masės indeksas, rodo naujas tyrimas, kurio autoriai apie 20 metų stebėjo 10 000 vyrų. Vaikų nesusilaukę vyrai per šį laikotarpį sulieknėjo.

Šiaurės vakarų universiteto Feinbergo medicinos mokykloje atliktas tyrimas buvo aprašytas leidinyje „American Journal of Men's Health“.


„Tėvystė gali turėti įtakos jaunų vyrų sveikatai, – teigė tyrimo autorius Craigas Garfieldas. – Kuo daugiau svorio priauga jauni tėvai, kuo didesnis KMI, tuo didesnė širdies ligų, diabeto ir vėžio rizika.“


Vyrų, kurie gyveno su savo vaikais, ir vyrų, kurie neturėjo vaikų, svoris skyrėsi. Per tyrimo laikotarpį pirmo vaiko susilaukusių vyrų KMI padidėjo 2,6 proc. (2 kg 1,8 m ūgio vyrui). 


Tiems vyrams, kurie buvo tėčiai, bet su vaikais negyveno, KMI padidėjo 2 proc., t. y. (1,5 kg 1,8 m ūgio vyrui).


Na, o 180 cm ūgio vyrų, kurie neturėjo vaikų, svoris apskritai ne didėjo, o sumažėjo 0,5 kg.


Tyrėjai pabrėžė, kad KMI yra susijęs ir su gyvenimo būdu.


„Susilaukus vaikų atsiranda naujų pareigų, gali nelikti laiko rūpintis savimi, sportuoti, kaip anksčiau. Pirmenybė tenka šeimai“, – sakė C. Garfieldas.


1994 m. pradėjus tyrimą 4 kartus (nuo paauglystės iki 30 m.) buvo pamatuotas kūno masės indeksas 10 253 vyrams. Su amžiumi KMI keitėsi, bet tai priklausė ir nuo to, ar vyrai yra tėčiai.


Tyrėjai atsižvelgė ir į amžių, rasę, išsilavinimą, pajamas, kasdienę veiklą, santuokinę padėtį.


KMI pokyčiai buvo nedideli, bet tyrėjai įspėja, kad vaikų susilaukę tėvai turėtų rūpintis savo sveikata, svoriu, ypač todėl, kad tėvo svoris turi įtakos ir vaikų sveikatai.


„Dabar suprantame, kad tapimas tėvu yra svarbus gyvenimo įvykis, turintis įtakos vyrų sveikatai“, – reziumavo C. Garfieldas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis