Tėčiams: kaip sukurti artimą ryšį su kūdikiu

Šiais laikais nieko nestebina parkuose vežimėlius stumiantys ar nešynėje kūdikius besinešantys tėčiai. Mieli tėčiai, jeigu laukiate gimstant kūdikio ar ką tik jo susilaukėte, siūlome keletą patarimų, kurie padeda vyrams užmegzti tvirtesnį ryšį su vaikais.


Maudykite kūdikį 


Daugumai kūdikių patinka vanduo. Po dienos, praleistos su sauskelnėmis, jiems patinka laisvė vandenyje, švelnus prausimas. Na, o vyrams tai puikus metas pailsėti, atsipalaiduoti po dienos. Parėję namo ir atsipūtę, keliaukite į vonios kambarį ir prileiskite vandens į vonią. Užsidarykite su kūdikiu vonioje, o mamai duokite laiko atsikvėpti. Tegu ji veikia tai, kas jai patinka, juk dabar jūs pabūsite su kūdikiu. Tegu tai tampa kasdieniu ritualu. Taip ne tik pasidalinsite vaiko priežiūra, suteiksite žmonai pelnyto poilsio valandėlę, bet ir pabūsite su kūdikiu dviese, kas yra be galo svarbu.


Žaiskite ant grindų


Skamba įdomiai, tiesa? Kūdikiams labai patinka ropinėti ant grindų. Taip jie mokosi judėti ir susipažįsta su savo mažų kūnelių galimybėmis. Tikrai verta tiek tėvams, tiek mamoms kuo dažniau prisijungti prie ropinėjančių ant grindų mažylių – iš ten atsiveria įdomus vaizdas, be to, tai be galo smagu. Žaidžiant su vaikais užsimezga tvirtesnis ryšys. Kalbėkite, lieskite vieni kitus, kutenkite, apsikabinkite, dainuokite, skaitykite, pasupkite kūdikį... Veikite viską, kas patinka mažyliui, kam pakanka ūpo ir energijos.


Tapkite sauskelnes keičiančiu tėčiu


Nebijokite – sauskelnių keitimas nėra pareiga, tai dar viena galimybė sustiprinti ryšį su kūdikiu. Įsivaizduokite – žaidžiate ant grindų su savo mažyliu. Atėjo laikas keisti sauskelnes. Pašnekinkite mažylį, patrinkite pilvuką, pakutenkite. Keisdami sauskelnes šypsokitės, kalbinkite, žiūrėkite į akis kūdikiui. Na, štai, sauskelnės ir pakeistos.


Sauskelnių keitimas nėra pareiga, tai dar viena galimybė sustiprinti ryšį su kūdikiu.
Sauskelnių keitimas nėra pareiga, tai dar viena galimybė sustiprinti ryšį su kūdikiu.
Shutterstock nuotr.


Palikite mamą ilsėtis ir kur nors išeikite su kūdikiu


Kartais jauniems tėčiams reikia praplėsti savo komforto zoną ir kažkur išeiti su mažyliu (taip praplėsite ir mamos komforto zoną, nes paliksite ją ilsėtis). Na, o mažiesiems reikia žinoti, kad tėtis visada šalia, kad visur galima su juo eiti. Išėjimas vienam su kūdikiu į viešumą stiprina pasitikėjimą savimi. Galbūt iš pradžių negailėsite sau kritikos, atrodys, kad jums prastai sekasi. Nepasiduokite. Tai tikrai suteiks džiaugsmo. Būnant su kūdikiu dviese užsimegs savitas ryšys su mažyliu, sužinosite savo atžalos poreikius ir pomėgius.


Paskaitykite mažyliui


Skaitymas padeda vystyti kūdikio smegenis. Jis dar būdamas mamos pilve išmoko pažinti jūsų balsą, tad skaitymas jam tikrai patiks. Tai gali tapti jūsų ritualu prieš miegą. Galite skaitykite mažyliui ant grindų arba po vonios.


Išmokite masažuoti kūdikį


Ryšio kūrimas per prisilietimus suteikia kūdikiui saugumo, jis ima jumis pasitikėti. Vaikams augant reikia nuolat juos glostyti, liesti, apkabinti. Kūdikių masažo mokoma, kad žmonės žinotų, kaip saugiai ir tinkamai masažuoti vaikus.

Turbūt nereikia nė sakyti, kad tai dar viena proga sustiprinti ryšį. Galite masažuoti ant grindų ar lovos, skambant ramiai, švelniai muzikai. Jūs patys atsipalaiduosite ir padėsite kūdikiui atsipalaiduoti prieš maitinimą ar miegą.


Dainuokite kūdikiui


Kūdikiams patinka muzika ir jūsų balsas, tad nepraleiskite šios progos jį pradžiuginti ir sustiprinti ryšį tarp jūsų. Galite dainuoti linksmas daineles ar raminančias lopšines. Jei grojate kokiu nors instrumentu – dar geriau. Jūsų atžala tikrai tai įvertins – pajusite tai iš jo šypsenos ar geros nuotaikos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis