Kaip elgtis vyrui, kurio žmona žindo vaiką

Paprastai straipsniai apie žindymą yra skiriami moterims, tačiau tebūnie šįkart išimtis - svarbiausia informacija apie žindymą, kuri yra skirta... vyrams.

Dauguma būsimų tėvų žino, kad maitinimas krūtimi yra geriausias būdas pamaitinti kūdikį. Motinos pienas yra tobulas maistingų medžiagų derinys, tad krūtimi maitinami kūdikiai gauna begalę naudingų dalykų.


Be to, maitinimas krūtimi yra nemokamas, jam nereikia pasiruošimo ar buteliukų valymo po jo, ir tai yra puikus motinos ryšio su kūdikiu sutvirtinimas. Beje, krūtimi maitinamų kūdikių išmatos dvokia mažiau, nei maitinamų mišiniais.


Tačiau daugelio naujų tėčių nuomonė apie maitinimą krūtimi pasikeičia vos gimus kūdikiui. Ir visai ne todėl, kad jie neberemia maitinimo krūtimi ar nebesupranta jo teikiamos naudos – tiesiog jie jaučiasi šiek tiek palikti nuošalyje.


Penki žingsniai, padėsiantys visiems jaustis geriau


Abejonių nėra - maitinimas yra vienas svarbiausių rūpinimosi kūdikiu aspektų. Deja, tačiau tai reiškia, kad jei jūsų partnerė maitina krūtimi, jums gali būti šiek tiek nepatogu.


Tačiau jums visai nebūtina pasitraukti vien todėl, kad ji turi pamaitinti kūdikį. Tyrimai rodo, kad kuo labiau vyrai palaiko moteris, tuo ilgiau šios gali maitinti krūtimi ir tuo labiau jos pasitiki savo galimybe tai daryti.


Tad ir kaip keistai tai beskambėtų, tėvų vaidmuo maitinime krūtimi yra labai svarbus. Štai kaip jūs galite padėti:


Būkite palaikantis ir rūpestingas


Maitinimas krūtimi yra sunkus darbas, tad perimkite iš partnerės namų ruošos darbus ir padėkite jai, kai tik galite. Kai ji maitina, atneškite jai pagalvę ir stiklinę vandens arba pasisiūlykite padėti vaikui atsirūgti, kai jis pavalgys. Pasisiūlykite pagaminti vakarienę ar sutvarkyti namus. Bet kokia jūsų iniciatyva yra svarbi ir sveikintina. Dar vienas svarbus aspektas yra sunkumai, su kuriais susiduria žindančioji. Pasitaiko, kad žindant kyla įvairiausių kliūčių – kūdikis nenoriai valgo arba žindyvei kyla sveikatos problemų. Domėkitės žindymo nauda ir padėkite savo vaiko mamai nugalėti kylančias problemas – paraginkite ieškoti pagalbos, žindymo specialisto konsultacijos ar „mama-mamai“ savitarpio pagalbos grupės.


Pasistenkite kuo daugiau liestis prie savo kūdikio


Apkabinkite, maudykite jį ir pasakokite dienos įspūdžius jam, kol jis snaudžia jums ant krūtinės – tai puikūs santykių kūrimo būdai. Visa tai padės jums sukurti panašiai tokį ryšį su kūdikiu, kokį fizinį artumą sukuria maitinimas krūtimi. Lytėjimas turi didelę naudą abiems – ir jums, ir kūdikiui. Jums – nes padeda užmegzti ryšį su mažyliu, na, o mažas kūdikis auga sveikas ir laimingas, kuomet yra mylimas ir glostomas. Oda yra didžiausias žmogaus organas, o pirmaisiais gyvenimo metais per fizinį kontaktą kūdikis gauna daug informacijos apie supantį pasaulį.


Praleiskite daug laiko tiesiog būdamas su kūdikiu


Eikite su juo pasivaikščioti, žaiskite, keiskite sauskelnes, maudykite. Taip galėsite pabūti su mažyliu vienas, o kuo dažniau taip bus, tuo labiau pasitikėsite savo kaip tėčio sugebėjimais. Vos gimus kūdikiui yra sunku suprasti visus jo poreikius, tačiau buvimas su vaiku padeda atpažinti, ko šiuo metu nori kūdikis – būti panešiotas, pakalbintas, pamigdytas ar pamaitintas.


Maitinkite savo mažylį motinos pienu iš buteliuko, kai jo negali pažindyti pati mama


Jeigu mamai tenka trumpam išeiti, palaikykite ją ir, prireikus, pamaitinkite kūdikį iš buteliuko. Svarbi sąlyga: prieš pradėdami maitinti iš buteliuko, palaukite, kol mamytei pieno gamyba susireguliuos, juk norite, kad pirmiausia mažylis pasimėgautų maitinimu iš tikros krūties, ar ne? Pasistenkite nesijaudinti, jei jūsų mažylis ne itin norės valgyti iš jūsų siūlomo buteliuko. Ne visi žindukai, užmaunami ant buteliuko patinka kūdikiui. Jų būna įvairių formų ir dydžių. Tad jums gali tekti šiek tiek paeksperimentuoti, kol atrasite labiausiai patinkantį jūsų vaikui.


Būkite kantrus, jei jūsų partnerė mažiau domėsis seksu, nei prieš susilaukdama kūdikio


Maitinančių moterų estrogenų lygis yra žemesnis, tad moters makštis gali būti sausesnė. Dėl to lytinis aktas gali būti ne toks malonus, kaip anksčiau. Tad vietoj to, kad galvotumėt, jog daugiau nebekaitinat savo partnerės kraujo, nusipirkite gero lubrikanto tam kartui, kai ji bus pasiruošusi vėl mylėtis. Po gimdymo medikai rekomenduoja palūkėti iki 6 savaičių ir tada atnaujinti intymius santykius. Tačiau visos poros yra individualios, todėl kalbėkite su savo mylimąja – pasitikėjimas, atvirumas ir nuoširdumas yra tvirtų santykių pagrindas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis