41 metų nėščioji: jaučiuosi per sena gimdyti psichologės komentaras

Redakciją pasiekė klausimas apie tai, kad užsimezgusiu nėštumu moteris negali džiaugtis, nes jaučiasi "per sena" jam. Ką į šios 41 -erių metų skaitytojos klausimą atsakys psichologė?Parsisiųskite Tavovaikas.lt programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Iš Ievos klausimo:

"Laba diena. O aš ieškau nusiraminimo, nes... man 41 metai, o sužinojau, kad laukiuosi. Pirmam sūnui 3 metai. Kažkaip niekaip neiškrenta iš galvos tas mano amžius ir galvoju, gal pasielgėme neatsakingai dėl nėštumo. Baisu ir apsigimimų, ir šiaip...

Apskritai esu jaunatviška, sportavau, neturiu viršsvorio. Pirmą kūdikį išnešiojau ir gimdžiau visiškai lengvai. Bet metų vistiek nemažai ir tai kažkaip niekaip man neišeina iš galvos ir neramina ir neleidžia džiaugtis padėtimi".

TAIP PAT SKAITYKITE:

Julijos istorija: malda už mirusią dukrytę ir žindymo stebuklas

Kokios savybės kiekvienam Zodiako ženklui labiausiai trukdo gyventi

Į klausimą atsako individualiosios psichologijos konsultantė Rasa Kardaitė Vėlyvienė.

Miela, Ieva, iš jūsų prašymo padėti nusiraminti girdisi du dalykai, kurie jus jaudina.

Vienas, kad jūs bijote dėl savo amžiaus būti mama, kitas, kad jūs vis dėlto norite džiaugtis tuo, kad dar galite būti mama ne tik savo sūneliui, kuriam trys metukai, bet naujai užsimezgusiai būtybei.

Turbūt išgyvenate daug jausmų ir sunku jums pačiai patikėti, kurie jausmai yra "teisingi", kurie ne. Tačiau nei "teisingų", nei "blogų" jausmų nėra. Jie visi yra jūsų ir visus išgyvenate vienu metu.

Tačiau sakote, kad esate sportiška ir panašu, kad visai nesijaučiate "per sena" tapti mama. Užsimezgusi gyvybė jau auga jūsų įsčiose ir sukelia baimių, įvairių išgyvenimų ir džiaugsmo, kad ji yra ir gyvena jumyse ir tai yra normalu.

Nežinau, ką konkrečiai turėčiau jums atsakyti, bet mano manymu reikia labiau džiaugtis, kad tokių metų jums pavyko užmegzti gyvybę, apie tai, kad vėl tapsite mama, galėsite džiaugtis su draugais, jus mylinčiais žmonėmis.

Motinystė ir kūdikio užgimimo laukimas yra stebuklingas dalykas, kuris suteikia gyvenimui saldaus ir maloniai dvasingo prieskonio, kurio niekada nepamiršite. Taigi leiskite sau mėgautis akimirkomis, kurios yra nuostabios.

Dalinkitės savo išgyvenimais su savo vyru. O gal turite ir kitų jums artimų žmonių, kurie galėtu jums padėti, jus paguosti, padrąsinti.

Žinoma, gydytojo priežiūra taip pat turi būti, tai svarbu jums ir jumyse bręstančiai gyvybei.

Noriu palinkėti lengvo buvimo, saldaus laukimo ir meilės sau ir savo kūdikiui. Jūs tikrai esate apdovanota motinystės dovana. Ir 41-eri, panašu, kad jums brandžios moters ir atsakingos motinystės metas.

Linkiu stiprybės ir džiaugsmo.

Daugiau klausimų ir psichologų atsakymų rasite portalo skiltyje "Klausk psichologo". Užduokite savo klausimą ir Jūs!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis