Kaip "užsiprogramuoti", kad gimtų dvynukai?

Tiek, kiek gyvuoja žmonija, egzistuoja ir noras planuoti norimos lyties vaiką. Teorijų, kaip susilaukti norimo berniuko ar geidžiamos mergaitės, yra daugybė, tačiau nei vienos jų nepatvirtino mokslas. Tuo tarpu šeimos nenustoja svajoti ne tik susilaukti norimos lyties mažylio, bet ir dvynukų.

Jeigu perskaitę šio straipsnio pavadinimą mintyse ištarėte" Taip nebūna", "Nesąmonė", ačiū už dėmesį, toliau galite negaišti ir neskaityti. Šią informaciją skiriame moterims, kurios paslapčia vis dar svajoja susilaukti ne vieno, o iš karto dviejų vaikučių.

Kad tai yra aktualu, įsitikinome patys. Paieškos langelyje suvedus raktažodžius "noriu dvynukų", atsiranda keli šimtai tūkstančių straipsnių variantų. Tokias temas moterys gvildena interneto forumuose, kalbasi apie tai draugių ir bičiulių rateliuose. Tai tebėra tema, kuri aktuali ir įdomi planuojantiems šeimos pagausėjimą.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kiek iš tiesų mums reikia miego? Lentelė vaikams nuo 0 iki 16 metų
Psichologės - išsamiai ir suprantamai, kodėl vaikui reikia tėčio

Kodėl šeimos nori dvynukų?

Priežasčių gali būti įvairių. Vienos šeimos nori, kad per vieną kartą jų šeima padidėtų kaip galima daugiau. Kaip sakoma, vienu šūviu du zuikiai bus nušauti. Kiti tiki, kad augti dviem vienodo amžiaus vaikams šeimoje yra labai smagu, jie yra likimo apdovanoti visada šalia turėti ištikimą draugą ir žaidimų partnerį. Tai tarsi laimingas loterijos bilietas, kurį įsigijęs užtikrini vaikams turėti ir brolį, ir draugą viename asmenyje.

Pasitaiko ir dar įdomesnių motyvų, kodėl šeimos mielai augintų dvynukus - kai kurioms moterims matyti du vienodai aprengtus dvynukus yra tiesiog gražu. Dar kitas moteris ši svajonė lydi nuo vaikystės, kai dvynukus jos žaisdavo vienodai rengdamos lėles.

Kaip rodo statistika, dvynukai gimsta maždaug 1 kartą iš 90-100 gimdymų. Tačiau reikia atminti, kad ši statistika atspindi tik natūraliu būdu pradėtų vaikučių gimdymus. Kai taikomas pagalbinis apvaisinimas, daugiavaisio nėštumo tikimybė išauga daugiau kartų.

Identiški ir neidentiški dvyniai

Neidentiški dvynukai gimsta tada, kai pastojimo metu apvaisinami du kiaušinėliai. Tokiu atveju kiekvienas būsimas vaikelis turi savo atskirą placentą gimdoje. Gimę dvyniai būna skirtingų lyčių, jie bus panašūs vienas į kitą, bet ne kaip du vandens lašai, o kaip šeimoje būna panašūs broliai ir seserys. Tikimybė, kad gims neidentiški dvyniai yra didesnė, negu identiškų dvynių.

Identiški dvyniai gimsta tuomet, kai būna apvaisinama viena kiaušialąstė, o zigota dalijasi į du embrionus. Identiški (monozigotiniai) dvyniai yra tos pačios lyties, yra panašūs kaip du vandens lašai.

Kas lemia, ar gims dvyniai?

Svarbiausias veiksnys - genetinis polinkis turėti dvynukus, tai yra, jeigu šeimoje ar giminėje yra buvę dvynių atvejų. Taip pat dvyniai neretai gimsta po nevaisingumo gydymo, kuomet vaistais būna stimuliuojama moters ovuliacija.

Taip pat daugiavaisiai nėštumai dažni pagalbinio apvaisinimo metu, kuomet į moters gimdą įsodinama daugiau negu vienas embrionas. Taip pat labai įdomu yra tai, kad skirtinguose pasaulio kampeliuose dvynių gimstamumas yra nevienodas. Pavyzdžiui, azijietės arba afroamerikietės turi daugiau šansų pagimdyti dvynius, negu kitos moterys.

Patarimai norintiems susilaukti dvynių

Į šiuos patarimus rekomenduojame žiūrėti taip, kaip ir į siūlymus susilaukti tam tikros vaikučio. Norite - tikėkite, norite - ne. Mamų ir tėvų interneto forumuose tėvai dalijasi savo paslaptimis, kaip jiems pavyko susilaukti dvynukų.

Priaukite svorio. Manoma, kad didesnį svorį ir ūgį turinčios moterys dažniau susilaukia dvynukų, negu lieso kūno sudėjimo moterys.

Valgykite pieno produktus. Manoma, kad reguliariai pieno produktus valgančios moterys turi daugiau šansų susilaukti dvynukų, negu tos, kurios šių produktų atsisako.

Hormoniniai kontraceptikai. Jeigu iki pastojimo gėrėte hormoninius kontraceptikus, atsisakius jų ir pradėjus planuoti vaiką, yra tikimybė susilaukti dvynių.

Neslopinkite savo seksualumo. Dvynukai gimsta poroms, kurios nesiskundžia seksualiniu apetitu.

Planuokite dvynukus jau turėdami vaiką. Manoma, kad dvynius dažniau gimdo moterys, jau turinčios vaikų, o ne tada, kai planuoja pirmagimį.

Įdomūs faktai apie dvynius

Gineso rekordų knygoje yra įrašytas įdomus faktas, kai viena amerikietė pagimdė dvynius, amžiaus skirtumas tarp kurių yra 84 dienos (duktė Ana gimė 1995 metais lapkričio 11 dieną, o sūnus Erikas - vasario 2 dieną 1996 -aisiais metais). Ilgaamžiškiausiais dvyniais pripažinti dvyniai, išgyvenę 108 metus.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis