Antrasis nėštumo trimestras: augu ir stiprėju!

Dažnai antrąjį nėštumo trimestrą moterys vadina pačiu mieliausiu: nebevargina pirmųjų mėnesių pykinimas ir silpnumas, o pilvukas nėra toks didelis, kad būtų našta. Mažajam pilvuko gyventojui šis laikas irgi ne mažiau įdomus - juk reikia daug augti, stiprėti ir kasdien sužinoti daug įdomių dalykų.

Ketvirtasis mėnuo: energingi kūlversčiai

Dabar pilve jau prasidėjo tikras judėjimas. Nervų pluoštai vaisiaus kūne jau išsiraizgę tiek, kad jis gali sukiotis, plūduriuoti ir netgi verstis kūlversčio. Vietos jis turi dar daug ir išdykaudamas tik švelniai tepaliečia gimdos sienelę. Apie dvidešimtą nėštumo savaitę pirmą kartą gimdančios pajaučia vaisiaus judesius (jau gimdžiusios pajunta keliomis savaitėmis anksčiau). Po tvirtai užmerktais vokais jau krusteli mažylio akių obuoliai.

Dabar vaikučiui tereikia tik augti ir treniruotis gyvenimui užgimus. Pavyzdžiui, lavinti jusles. Pirmoji prabunda skonio juslė. Dvidešimtąją nėštumo savaitę žmogučio burnoje skonio svogūnėlių dešimt kartų daugiau nei užgimusio. Jam patinka viskas, kas saldu. Mokslininkų stebėjimais mažyliais įsčiose itin noriai geria vaisiaus vandenis, kai šis praturtintas cukraus tirpalu.

Penktasis mėnuo: pirmasis žagsulys

Mažylio ausys jau irgi pasiruošusios priimti garsą. Tiesa, kol kas jos girdi tik Jūsų širdies tvinksnius, žarnyno garsus ir jūsų balsą. Jei pasisektų, apie dvidešimtąją savaitę per ilgesnį tyrimą ultragarsu galėtumėte pamatyti, kaip mažylis čiulpia nykštį. Gal jis netgi žais su virkštele – čiupimo refleksas jau aktyvus. Žmogutis domisi savo kūnu, rankytėmis brauko per veidą, mėgina apčiuopti ranką ar koją. Judesiai jau greitesni. Mažylis jau gali justi skausmą, kartais jis paspringsta vaisiais vandenimis ir ima žagsėti – tada juntate silpnus trūkčiojimus pilve.

Šeštasis mėnuo: koks įdomus pasaulis

Negimęs žmogutis pamažu jau kreipia savo antenas į išorę. Dabar jį jau pasiekia tai, kas vyksta pasaulyje: eismo triukšmas, kitų žmonių balsai, muzika. Jau formuojasi ir pomėgiai – pavyzdžiui, klasikinei muzikai.

Nervų pluoštai jau jungia akis su didžiųjų pusrutulių žieve. Maždaug 26-ąją savaitę mažylis pirmą sykį prasimerks. Nors iki jo prasiskverbia tik koks vienas procentas dienos šviesos, vaikelis jau jautrus šviesai. Jis smalsiai žvelgia ta kryptimi, kur yra taškinis ryškios šviesos šaltinis – pavyzdžiui, prie pilvo priglaustas žibintuvėlis.

Mažyliai jau dabar jaučia kūnišką malonumą: stebėdami ultragarsu mokslininkai aiškiai matė, kaip sukietėja savo pirštukus čiulpiančių berniukų peniai – iš malonumo.

Šiuo metu mažylio ūgis būna 35-37 cm, svoris tarp 1 000 ir 1 200 gramų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis