D.Filmanavičiūtė dalinasi patarimais, kaip rinkti kūdikio kraitelį

Keturių mėnesių sūnų auginanti viešųjų ryšių specialistė Dovilė Filmanavičiūtė kartu su dula Loreta Misiura ir akušere Ieva Girdvainiene „Baby City” parduotuvėje dalijosi patirtimi bei patarimais - kaip ruošti kūdikio kraitelį. Susitikime dalyvavo daugiau nei pusantro šimto tėvų, kurių daugeliui, tai pirmasis vaikelis, tad darbas surinkti viską, ką jam reikia, atrodo beprotiškai sunkus.

Nepirkite per daug


„Bus šakės - aš žiauriai norėjau vaikų, bet jau norėjau jį parduoti, tik niekas neperka. Per daug pinigų norim”, - šmaikščiai pokalbį su mamomis pradėjo Dovilė. Ji pasidžiaugė, kad į renginį atvyko ir daug būsimų tėčių, kurie taip reikalingi būsimoms mamoms.


„Darykite viską, ką jums jos sako, - šypsojosi jauna mama. - Šiaip tai momentas, kuomet iš naujo įsimyli savo vyrą ir supranti, kad jeigu jo nebūtų, tikrai prasidėtų depresija. Labai svarbu turėti tvirtą petį šalia, kuris suteiktų pagalbą, nuleistų juokais ar negirdomis. Kai aš supratau, kad tokią pagalbą turiu, pasidarė labai gera.”



Akimirkos iš renginio
Akimirkos iš renginio
Organizatorių archyvas



Iki paskutinių nėštumo savaičių besisukusi darbuose moteris atvirai prisipažino, kad į sąrašus, ką reikia susipirkti visad žiūrėjo labai skeptiškai ir taip elgtis siūlo kitoms. „Svarbu rinktis atsakingai ir pasitarti su specialistais ko reikės. Man vienas labiausiai pasiteisinusių pirkinių buvo žindymo pagalvė. Rodos, viskas su tais reikalais buvo gerai, sakyčiau, net per gerai, todėl nusprendžiau pasikonsultuoti su žindymo specialiste. Pas ją ir pamačiau tą pagalvę. Man draugės sakė, nepirk, pasikiši kietesnę pagalvėlę ir užteks. Gal kitoms tai „veikia”, bet man ne, tad žindymo pagalvė, galima sakyti, išgelbėjo man gyvybę. Dabar ji keliauja su mumis visur ir man žindyti patogu net automobilyje”, - atviravo D.Filmanavičiūtė.



Akimirkos iš renginio
Akimirkos iš renginio
Organizatorių archyvas



Moteris daug kalbėjo apie tai, kaip geriau nepasitikėti socialiniuose tinkluose dalinamais patarimais, mamų forumais, o į visus kylančius klausimus atsakymų ieškoti pas specialistus.


Akušerės rekomendacijos


Praktine informacija, ko reikia gimdymo namuose, ką būtina atsivežti ne tik į palatą, bet ir į gimdyklą, dalinosi tėvystės mokyklos „Gandro lizdas” įkūrėja, Vilniaus gimdymo namuose dirbanti akušerė I.Girdvainienė. Ji anksčiau minėtose parduotuvėse yra išrinkusi daiktus, kurių gali prireikti būsimoms mamoms su kūdikėliais ir juos galima rasti lentynose su užrašu „Akušerė rekomenduoja”.


„Į gimdymo namus jums reikėtų daiktų tiek, kiek savaitgaliui į Druskininkus, - su šypsena paskaitą pradėjo specialistė. - Prireiks lengvo audinio medvilninių naktinių marškinių tiek, kiek būsite ligoninėje, tai reiškia 2-3. Tuomet šlepetės jums, šlepetės vyrui. Nepamirškite vyrų, nes gimdymo namai tam tikrą laiko tarpą tampa jūsų šeimos namais. Ten įsikuriate tas dvi tris dienas ir turite susikurti aplinką, kuri jus džiugintų, kuri būtų kuo labiau panašesnė į namus.”

Prisiminkite, kad gimdymo namuose tikrai šilta, tad neperskraukite per daug drabužių ir daiktų. Be kosmetikos, aprangos ir mielų smulkmenų kiekvienai gimdyvei reikalingas gimdymo rinkinys, kuriame yra specialios kelnaitės, įklotai po gimdymo, liemenėlė - šitos priemonės turėtų būti viršuje lagamino, nes jų prireiks. Taip pat įsigykite kremą speneliams, nes pirmosios žindymo dienos būna tikras iššūkis jaunai mamai.



Akimirkos iš renginio
Akimirkos iš renginio
Organizatorių archyvas



„Rankinė į gimdyklą yra tikrai nedidelė, ten turi tilpti tik patys reikalingiausi daiktai. Daiktai į palatą turi būti jau kitoje rankinėje ir ten jau galite įsidėti visko, ko norite, kad ligoninėje jaustumėtės, kaip namuose”, - pataria Ieva. Na ir trečioji rankinė yra skirta mažyliui: „Nors žmogus mažas, bet daiktų jam reikės daug daugiau nei jums. Va čia jau galite pasiimti ir nedidelį lagaminą”


Po gimdymo pirmąsias dvi valandas gimdyvės praleidžia gimdykloje su kūdikiu prie krūtinės, kad būtų kontaktas „oda prie odos”. TIk prieš tai būtinai reikės mažyliui užmauti vilnonines kojinaites ir kai kuriuose stacionaruose gali paprašyti duoti sauskelnę, todėl vieną vienetą turėkite jau gimdykloje. Tik po dviejų valandų jums prireiks pirmųjų drabužėlių naujagimiui: smėlinuko, kurį mamos vadina „bodžiuku” ir šliaužtinukų.



Akimirkos iš renginio
Akimirkos iš renginio
Organizatorių archyvas



„Linkiu, kad pirmąsias savaites visi kūdikio drabužiai būtų susiaučiami kimono principu, nes tėvams ypač baugu mauti kažką mažyliui per galvą”, - šypteli I.Girdvainienė. Drabužių porų pasiruoškite tiek, kiek būsite ligoninėje - dvi tris, nes juos reikia keisti kasdien. Taip pat nepamirškite plonos kepurytės. Nors Vakarų Europoje jau seniai jos nenaudojamos, Lietuvoje vis dar gydytojai nori apsaugoti didžiausią kūno dalį - galvą. Išvykstant reikės šiltesnių drabužių - specialaus į automobilinę kėdutę telpančio vokelio ar kombinezono. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis