Kieno kraujo grupę dažniausiai paveldi vaikas? (+Tikimybių lentelė)

Daugelis tėvelių nustemba sužinoję, kad mažylis nepaveldėjo nė vieno iš jų kraujo grupės. Dėl kokių priežasčių taip nutinka?

Dažniausia kraujo grupė yra pirmoji ir ją turi arti 50 proc. žmonių. Pirmosios grupės turėtojai ne veltui vadinami donorais, mat jų gyslomis tekantis kraujas tinka visiems, tačiau šiems žmonėms tinka tik jų, t.y. pirmos grupės kraujas. Antrąją kraujo grupę turi apie 30-40 proc., o trečiąją - 10-20 proc. žmonių Tuo tarpu ketvirtosios kraujo grupės savininkų yra tik 5 procentai: jiems tinka visos kraujo grupės, tačiau jų kraujas tinka tik tai pačiai grupei.


Tenka girdėti, kad viena kraujo grupė yra "stipresnė" už kitą, tačiau medikai tokių apibūdinimų nevartoja, nes kiekvienam žmogui jo kraujo grupė ir yra pati geriausia. Visgi yra duomenų, kad kai kurioms grupėms būdingos tam tikros ligos, pavyzdžiui, A grupės žmonės dažniau serga virškinamojo trakto ligomis, o A (II) kraujo grupę turintys žmonės net 20 proc. dažniau serga skrandžio vėžiu nei žmonės, kurie turi O (pirmą) kraujo grupę.


Kai susitinka teigiamas ir neigiamas


Anot medikų, jei mamos kraujas yra rezus neigiamas, o tėčio - rezus teigiamas, egzistuoja net penkiasdešimties procentų tikimybė, kad būsimasis kūdikėlis paveldės rezus teigiamą kraują. Taip nutinka todėl, kad pati gamta pasirūpino, jog mamos ir vaisiaus kraujas nesusimaišytų - pirmagimiui, turinčiam rezus teigiamą faktorių, pavojus šiuo atveju negresia, tačiau gimdant, kai atsiskiria placenta, dalis naujagimio eritrocitų patenka į moters kraujo apytaką, ir jos imuninė sistema pagamina rezus faktoriaus antigenų. Per antrą nėštumą nešiojant rezus teigiamą vaisių mamos kraujyje susikaupę antigenai prasiskverbia pro placentą ir suardo mažylio eritrocitus. Jis gali žūti įsčiose arba gimti silpnas, pageltęs, turėdamas pažeistą nervų sistemą.


Svarbu: jeigu mama bent kartą, kad ir vaikystėje, gavo rezus teigiamo kraujo, konfliktas gali įvykti ir per pirmą nėštumą.


Anot medikų, jei rezus neigiamą faktorių turinti moteris pastoja nuo vyro, turinčio rezus teigiamą, verta žinoti, kad gali įvykti rezus konfliktas. Tačiau net 15 proc. europiečių kraujo rezus faktorius yra neigiamas, o problemą medicina sėkmingai jau išsprendė: po gimdymo moteriai iškart suleidžiama antirezus antikūnių ir tai padeda išvengti skaudžių padarinių. Todėl būtina žinoti savo ir sutuoktinio kraujo grupes bei rezus faktorių.


Skaičiuoklę pagal rezus faktorių galite rasti čia.Tikimybių lentelė
Tikimybių lentelė
Įmonės archyvo nuotr.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis