Vežimėliai senovėje: nuo įmantrių iki komiškų

Keičiantis laikams keitėsi ir transporto priemonės, skirtos gabenti patiems mažiausiems - nuo tampomų karučių, karietaičių iki elegantiškų vežimaičių. Ilgainiui mamoms tapo svarbu ne tik funkcionalumas, tačiau ir vežimėlio išvaizda, kuri tekant laikui keitėsi, bet bendras vežimėlio vaizdas liko labai panašus. O kai kuriuos vežimėlius būtų galima pritaikyti ir šiandien, jei mama mėgsta retro stilių. Taigi kviečiame pasmalsauti ir pasižiūrėti, kokiais vežimėliais vaikus vežiojo mūsų protėviai.


NAUJIENA: žurnalą TAVO VAIKAS jau galite pirkti internetu. Įsigyti galite ir senesnių žurnalų. SPAUSKITE ČIA.


Šiais laikais vežimėlių gausa tikrai džiugina: spalvų ir formų pasirinkimas įtiks net patiems išrankiausiems. Tačiau perkant vežimėlį, svarbu atsižvelgti ne tik į estetinę išvaizdą, bet ir į keletą esminių savybių: kelio dangą, kuria dažniausiai važinėsite (asfaltas, žvyras), namo aukštą, kuriame gyvenate (jei vežimą reikės nešioti), lifto dydį, automobilio bagažinės dydį, gyvenimo būdą (ar keliaujate, ar su vaiku dažnai ketinate lankytis parduotuvėse, restoranuose ir pan.).


Jei gyvenate daugiabutyje be lifto, atkreipkite dėmesį į vežimėlio svorį, kad būtų nesunku susitvarkyti net ir esant su vaiku vienam. Jei turite automobilį, vežimėlio rėmą patogu palikti bagažinėje, užsinešant tik lopšį, sveriantį apie 3–4 kg arba lengvai nuimamą automobilio kėdutę. Svarbu atkreipti dėmesį, kad lopšys, sportinis krėslas ar kėdutė turėtų patogias ir saugias rankenas. Apie tai, į ką atkreipti dėmesį renkantis vežimėlį, daugiau skaitykite šiame straipsnyje.
Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis