Akušerė pasidalino - kada nėščiajai reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją?

Būsimiesiems tėveliams dažnai kyla įvairių sudėtingų klausimų, kuomet ieškant atsakymų verta pasikliauti profesionalų patarimais. Viena tokių vietų, kur verta ieškoti informacijos – oficiali Tutis ir Noordi vaikiškų vežimėlių bei kūdikų prekių parduotuvė „Tipi Tapi“, kiekvieną mėnesį organizuojanti atvirus seminarus, kuriuose dalyvauja savo sričių specialistai.

Nesenai akušerė Aušra Urbonienė su būriu susirinkusių būsimų mamyčių ir tėvelių dalinosi informacija apie nėštumo ir gimdymo ypatumus. Akušerė atkreipė dėmesį į būkles, kuomet vertėtų sunerimti ir nieko nelaukus kreiptis į gydytoją.


KRAUJAVIMAS


Viena tokių būklių, kuomet reikėtų nedelsti - kraujavimas. Pamačius bent 1 šaukštą šviežio kraujo,akušerė A. Urbonienė rekomenduoja važiuoti į gimdymo namus, nes, pasak specialistės, nėščioji neturėtų kraujuoti.


VAISIAUS JUDESIŲ NEBUVIMAS


Daugelis moterų skaičiuoja vaisiaus judesius, tačiau reikia nepamiršti ir kad vaikelis miega. 2 valandų laikotarpiu 2 judesiai, miego ciklas 40 minučių. Per 2 valandas nejaučiant vaisiaus judesių, akušerė rekomenduoja išgerti sulčių ar suvalgyti kažką saldaus. Jei tai mažylio neišjudina ir situacija nepasikeičia, rekomenduojama važiuoti į ligoninę.


NUBĖGĘ VAISIAUS VANDENYS


Vaisiaus vandenų nutekėjimas dažnai, tačiau ne visada, reiškia gimdymo pradžią. Įtarūs, kad nubėgo vaisiaus vandenys rekomenduojame vykti į nėščiųjų ar gimdyvių priėmimą, kur specialistai priims tolimesnę jūsų nėštumo priežiūros taktiką. Delsti nederėtų, kadangi ilgas bevandesnis laikotarpis didina naujagimo infekcijos riziką.Seminaras
Seminaras
Organizatorių archyvasAUKŠTAS KRAUJO SPAUDIMAS


Aukštas kraujo spaudimas sveikai nėščiajai (daugiau nei 140/90 mmHg) – grėmsinga būklė, kurią galite pajusti net ir neturėdami kraujo spadimo matavimo aparato. „Jei jaučiate apsunkėjusį kvėpavimą, mirgėjimą akyse, skausmingumą po šonkaulių lanku, tikrai reikėtų vykti į ligoninę“ – teigia sepcialistė.


NENUMALDOMAS NIEŽULYS


Noras kasytis, iki žazdelių. dominuoja delnų, padų niežulys. Tokia būklė būdinga nėščiųjų ligai – cholestazei, kuomet padidėja kepenų fermentai. Šiai būklei turi būti taikomas specifinis gydymas.


SKAUSMINGI, BESIKARTOJANTYS GIMDOS SUSITRAUKIMAI


„Jaučiant pilvo kietėjimą, pasikartojantį pulsavimą, tikėtina, jog jums prasidėjo paruošiamiejį sąrėmiai ir gimdos kaklelis ėmė trumpėti“ – sako akušerė A. Urbonienė. Sąrėmiai, prasidėjus gimdymui, tampa ritmiški, kartojasi kas 10 minučių, nuo paruošiamųjų sąrėmių pradžios iki gimdymo dar praeis nemažai laiko, tačiau, vis tiek jau rekomeduojama vykti į nėščiųjų ir gimdyvių priėmimą arba gimdymo namus.


Akušerė A. Urbonienė ragino nėšiąsias jokiu būdu nebijoti vykti į ligoninę, kadangi medicinos personalo darbas – rūpintis tiek būsima mamyte, tiek vaikeliu – „geriau visada yra pasitikrinti – tikrai vengiame guldyti į ligoninę, ir, jei viskas gerai, ramiai išleidžiame namo. Visuomet geriau yra pasitikrinti ir mamai ramiau – ir mums daug lengviau suvaldyti dar tik beprasidedančias galimai sudėtingas situacijas“ – pasakoja A. Urbonienė.


„Tipi Tapi“ popietės būsimiesiems tėveliams organizuojamos kiekvieną mėnesį. Į jas kviečiami specialistai, konsultuojantys nėštumo, gimdymo, vaiko priežiūros, sveikatos temomis.


Sekite naujienas: https://www.facebook.com/tipitapi.lt/


„Tipi Tapi“ parduotuves rasite Kaune: Raudondvario pl. 127 bei prekybos miestelyje „Urmas“ (žaliojoje galerijoje, 12 vietoje) bei internete www.tipitapi.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis