Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris

Devyni laukimosi mėnesiai skirti ne tik tam, kad kūdikėlis tinkamai susiformuotų ir būtų pasirengęs atėjimui į šį pasaulį, tačiau tai ir laikas moteriai, skirtas pasiruošti naujam etapui.

Viena – psichologiniai niuansai, su kuriais susidoroti padeda būsimiems tėveliams skirti kursai, knygos. Kita – tinkamas pasiruošimas gimdymo dienai ir laikotarpiui po jo.

Ko jums prireiks vykstant į ligoninę? Kokie daiktai padės greičiau atsigauti ir sustiprėti po gimdymo? Ką geriau įsigyti likus mėnesiui ar dviem iki prognozuojamos vaikelio gimimo dienos? Ką būtinai turite aptarti su savo antrąja puse, kad ligoninėje patirtumėte kuo mažiau streso. Štai keletas patarimų, kurie jums gali praversti.

Apie tai būtina pasikalbėti

Likus keliems mėnesiams iki dienos, kada gydytojai prognozuoja, kad turėtų gimti jūsų vaikas, su vyru aptarkite visus svarbius tos dienos niuansus. Kaip jūs planuojate nuvykti į ligoninę? Kas paims visus kūdikiui ir jums reikalingus daiktus – jis ar jūs? Kada vyrui pranešite, kad laikas atvykti: iškart, tik nuspręsite važiuoti į ligoninę, ar prasidėjus gimdymo eigai? Bene aktualiausias klausimas – ar jūsų antroji pusė nori dalyvauti gimdyme ir ką jūs apie tai manote. Tai turėtų būti abipusis, nuoširdus sprendimas, be jokių kaltinimų, priekaištų ar vertimo. Ir jums, ir vyrui bus daug lengviau, jei iš anksto žinosite, koks tos dienos scenarijus. Taip pat apgalvokite, kokioje palatoje norėsite būti, kai vaikutis gims: bendroje ar skirtoje šeimai. Jei pastarojoje, jūsų antroji pusė, tik atvykus į ligoninę, apie tai turėtų pranešti registratūroje ir užsirašyti į eilę laukiančių (dažnai gimdymo skyriuose iškart gauti tokią palatą būna gana sudėtinga).

Turėkite svarbiausius dokumentus

Sakoma, kad nėščia moteris su savimi visada turi nešiotis kelis dokumentus. Kokie jie? Nėščiosios knygelė. Ne be priežasties ją viso nėštumo metu pildė jus prižiūrėję gydytojai. Joje medikai mato, kokiomis ligomis jūs sergate, kokie galimi pavojai, į ką svarbu atkreipti dėmesį, kad gimdymas būtų sklandus. Asmens tapatybės kortelė ar pasas. Šių dokumentų prireiks, kai, atvykus į ligoninę, jus reikės užregistruoti.

Vida Press

Daiktai, kuriuos nešitės į gimdyklą

Jums reikės patogių naktinių marškinių. Geriausia rinktis natūralios medžiagos, patogius, lengvai pakeliamus, kad nevaržytų nėščiosios judesių ir netrukdytų medikams priimti kūdikį. Dar vienas svarbus kriterijus – lengvai atsegami, kad tik gimusį naujagimį būtų galima padėti ant nuogos motinos krūtinės. Būtinai su savimi turėkite specialias sauskelnes po gimdymo arba įklotus ir kelnaites. Šie daiktai jums bus reikalingi, kad jaustumėtės patogiai ir švariai. Kelnaites geriau įsigyti specialias aukštu liemeniu, jos tinkamai prilaiko įklotą, o jei jums buvo atlikta Cezario pjūvio operacija, nedirgina pjūvio vietos. Įklotai tai pat turi būti dideli, kad gausiai sugertų. Chalatas ir šlepetės bus reikalingi, kol ligoninės koridoriais eisite iki gimdyklos, o vėliau būsite nuvežta palatą. Jų prireiks ir tol, kol būsite ligoninėje. Su savimi turėkite ir vandens buteliuką – ar galite gerti, ar ne, jus informuos medikai.

Vida Press

Pirmieji kūdikio daiktai

Pirmoji vaiko apranga, kurios prireiks dar gimdykloje – drabužėliai, vilnonės kojinės ir kepurėlė. Venkite labai dekoratyvios, nenatūralių medžiagų aprangos, rinkitės medvilninius, patogiai aprengiamus drabužius. Taip pat reikalingos vilnonės kojinaitės, kurios net ir visiškai išnešiotam naujagimiui stimuliuoja padukus bei pagerina kraujotaką. Prireiks ir pirmosios sauskelnės, kurią uždės vaikutį aprengsianti sesutė.

Pasiruoškite kelių dienų gyvenimui ligoninėje

Lietuvoje įprasta, kad po gimdymo mama ir vaikas ligoninėje praleidžia bent dvi paras. Daiktus ten jums galės atvežti artimieji, tačiau daug patogiau viską būti pasiruošus iš anksto. Maitinti naujagimį pradėsite iškart, todėl turėkite naktinius ar liemenėlę, skirtą žindymui. Būtinos ir specialios kelnaitės po gimdymo bei įklotai. Jie daug sugeria, yra minkšti, neutralizuoja kvapus, kvėpuoja, todėl leidžia jaustis patogiai. Prekybos vietose galima įsigyti įklotų rinkinių, pritaikytų laikotarpiui po gimdymo. Didelį šių prekių pasirinkimą turi „Canpol" firma: nuo įklotų į liemenėlę, sugeriančių pieną, iki maitinimui skirtų liemenėlių ar visko, ko prireiks intymiai moters priežiūrai. Pirmosios žindymo dienos gali būti labai sunkios, todėl turėkite ir kompresiukų, skirtų krūtinei gydyti.

Taip pat pasiruoškite visus būtiniausius daiktus, kurių reikės kelias dienas: rankšluosčius, drabužius, kosmetikos priemones, telefono pakrovėjus ir t.t. Jei tektų ligoninėje užsibūti ilgiau – artimieji jums atveš visus kitus daiktus, kurių prireiks.

Fotolia

Pirmųjų kūdikio dienų daiktai

Dažniausiai mamos kūdikėlį rengia smėlinukais (trumpomis arba ilgomis rankovėmis), šliaužtinuku, vilnonėmis kojinėmis, deda kepurytę ir pirštines (namuose jų gal ir neprireiks, nes vaikučiui nukarpysite nagučius, tačiau ligoninėje jas geriau dėkite). Smėlinukų ir šliaužtinukų turėkite 2–3 komplektus. Rinkitės natūralių medžiagų, susagstomus ties krūtine, o ne aprengiamus per galvą. Tokio tipo pirmųjų vaiko drabužėlių turi „Pinokio" ir „Engel" firmos. Taip pat turėkite visą pakuotę kūdikiui skirtų sauskelnių. Tinkamo dydžio išsirinksite pagal kūdikio svorį, naujagimiui pirkite pirmo dydžio – 2–5 kg. Nepamirškite ir drėgnų servetėlių, kurios tikrai pravers vaikui keičiant sauskelnes. Rinkitės kuo natūralesnės sudėties, pavyzdžiui, kaip „Water Wipes", kurios turi vos du ingredientus: 99,9% gryno vandens ir 0,1% greipfruto sėklų ekstrakto. Iš anksto įsigykite ir visus daiktus, kurių reikės kūdikio kelionei į namus: automobilinę kėdutę (be jos griežtai draudžiama su kūdikiu kažkur važiuoti, nes tai gali būti labai pavojinga jo sveikatai), tinkamą konkrečiam sezonui lauko aprangą.

Užsakymo nr.: PT_76216355

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis