Ką nutyli gimdžiusios: to nepriimta pasakoti apie gimdymą

Yra posakis, kad dviejų identiškų gimdymų nebūna, todėl iš anksto nuspėti, koks bus jūsiškis, misija kažin ar įmanoma. Daug naudingos informacijos galima sužinoti rengiamuose nėštumo ir gimdymo kursuose. Šiame straipsnyje apžvelgsime tai, apie ką mielai nutylima: kokie nemalonūs siurprizai galimi gimdant?

Drebulys


Kai kurios gimdyvės skundžiasi, kad per sąrėmius ir gimdymą jas krečia drebulys, kai kurios proceso metu kalena dantimis. Bet iš tiesų kūno temperatūra gimdymo metu išlieka tokia pati, gali net padidėti 1-2 laipsniais. Ir tiksliai nėra žinoma, kodėl gimdyvė gali jausti drebulį ir kalenti dantimis. Vienas iš galimų spėjimų, tai gali būti dėl nesutampančios motinos ir vaisiaus kraujo grupės.


Dujos ir tuštinimasis


Vaikui slenkant gimdymo takais, iš išangės išstumiamas oras, tad reikia pasiruošti, kad gali pasišalinti ir dujos. Jei taikomas epidūrinis nuskausminimas, šio proceso tikimybė dar labiau išauga, nes paralyžiuojamas analinis sfinkteris. Gali būti dar vienas nemalonus pašalinis poveikis - moteris gali pasituštinti ant gimdymo stalo ar lovoje. Taip nutinka todėl, kad kūdikio galvelei slenkant gimdymo kanalu, ji stipriai spaudžia tiesiąją žarną, ši susiploja ir jos turinys išstumiamas lauk.


Neverta dėl to nerimauti, nes akušerės ne pirmą kartą priima gimdymą, yra daug mačiusios, ir tokias situacijas vertina supratingai. Tačiau siekiant išvengti tokių nemalonumų, prieš einant į gimdyklą gimdyvėms rekomenduojama pasidaryti klizmą.


Nekontroliuojamos emocijos


Gimdymo metu, ypač jei moteris gimdo be nuskausminimo, gimdyvė staiga gali pajusti, kad rėkia, keikiasi arba verkia. Akušerės pasakoja, kad kai kurios gimdančios pacientės gali elgtis labai nenuspėjamai ir nekontroliuoti savo emocijų.

Tačiau ir šiuo atveju neverta nervintis, nes viskas natūralu. Tai tiesiog reakcija į skausmą ir bendrą nuovargį, arba priežastis gali būti hormonai, nes per gimdymą pakinta estrogeno ir progesterono lygis organizme. Jei norite per gimdymą valdyti savo veiksmus ir emocijas, teks rimtai ruoštis. Manoma, kad moterys, kurios lankė pasiruošimo gimdymui kursus, per gimdymą būna ramesnės, nei tos moterys, kurios kursų nelankė.


Aptemęs protas


Didelė tikimybė, kad gimdymo metu moteris pamirš viską, ko ją mokė specialiuose kursuose. Tokiu atveju teks pasikliauti tik akušerėmis ir gamta. Manoma, kad tokiu atveju labai padeda gimdyme dalyvaujantis partneris, žinoma, jei tik jo protas neaptemo dar anksčiau, nei jūsų. Beje, po gimdymo kai kurios moterys negali prisiminti nė vienos smulkmenos.


Nejaučiama meilė iš pirmo žvilgsnio


Būna, kad mama, pirmą kartą paėmusi ant rankų naujagimį, nejaučia jam meilės ir didžiulio džiaugsmo. Bet tai dar nieko nereiškia, juk vos prieš porą minučių ji jautė stiprų skausmą ir atliko varginantį darbą, tad jai reikia atsigauti.


Sunkumas tėčiams


Tai, kas vyksta, gimdyme dalyvaujantiems tėčiams gali sukelti paniką. Tai gali ištverti toli gražu ne kiekvienas vyras. Gydytojai prisipažįsta, kad neretai jie būna priversti paprašyti vyrų išeiti iš palatos. Matydamas baisių skausmų kankinamą žmoną, vyras gali labai susinervinti, o jo baimė ir nerimas gali neigiamai paveikti ir pačią gimdyvę. Kad taip nenutiktų, geriau iš anksto adekvačiai nuspręskite, kas jus lydės į gimdymą, ir kas iš tiesų galės jums padėti ar bent jau netrukdys.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis