Vaidos gimdymo istorija: sunkios sveikatos problemos nesutrukdė patirti motinystės džiaugsmą

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt. Na, o šiandien publikuojame mums atsiųstą Vaidos istoriją.

Pirmiausia noriu šiek tiek apie save papasakoti, tada suprasit, kodėl toks svarbus man buvo gimdymas ir motinystė. Aš pati turiu įgimtų sveikatos problemų: širdies ydą, gimiau turėdama nesuaugusį gomurį, kataraktą. Kaip suprantat, mano mamai buvo tikrai labai nelengva auginti mane. Tačiau šiuo metu jaučiuosi gerai: širdis, gomurys operuoti, akys irgi kiek galima gydomos.

Todėl turėdama įgimtų dalykų, norėjau žinoti, ar mano vaikai bus sveiki.

Kai laukiausi pirmagimės, lankiausi ir pas genetikus, ir pas širdies bei akių gydytojus iki pat nėštumo pabaigos. Genetikė darė kraujo tyrimus, ar būsimas vaikelis neturi įgimtų ligų. Širdies gydytoja stebėjo mano ir vaiko širdeles, laimė, viskas buvo gerai.

Apsidžiaugiau, kai leido pačiai gimdyti, nes norėjau pajusti, koks tai jausmas. Prieš gimdymą mane paguldė šiek tiek anksčiau stebėjimui. Viskas vyko sklandžiai: 10 val. nuleido vandenis, o 16 val. jau pagimdžiau dukrytę. Maniau, kad viskas bus skaudžiau ir baisiau, bet buvo visai pakenčiama. Net pasakyčiau, kad labiau skaudėjo, kai siuvo įkirptą tarpvietę, o ne gimdant. Gimdymo metu už sienos girdėjau rėkiant moterį ir mintyse svarsčiau, kada jau aš pradėsiu rėkti. Bet nerėkiau. Dukrytė gimė sveika. Po gimdymo skyrė vaistus nuo kraujo spaudimo, nes jis „šokinėdavo", vartoju juos ir dabar.

Antrasis nėštumas buvo sudėtingesnis, diagnozavo gestacinį diabetą, buvo problemų su kepenų fermentais, didelis kraujospūdis, šlapime rasdavo baltymo. Nėštumo metu teko gerti vaistus nuo spaudimo ir leistis insulino injekcijas. Kelis kartus gulėjau patologiniame skyriuje ir gydytojai perspėjo, kad kai tik sueis 37 nėštumo savaitės, skatins gimdymą. Antrą kartą gimdant jau pati paprašiau epidūrinės nejautros. Gimė sveikas sūnus.

Šiuo metu geriu vaistus nuo spaudimo, kartais užeina migreniniai galvos skausmai, tačiau jie buvo ir prieš nėštumus. Kai prastai jaučiuosi, stengiuosi mažiau dirbti namie ir daugiau gulėti. Tačiau kažkaip atsiranda jėgų judėti pirmyn, dėl šeimos viską galiu padaryti. Juk Dievas davė sveikus vaikus, ko daugiau galima norėti!

Moterys, jei jūs gimėte su įgimtomis ydomis, tai nereiškia, kad negalite pasidžiaugti motinyste. Nebijokite! Be to, šiais laikais ir gydymo būdų, ir priemonių yra įvairių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis