2 vaikų mama dirba svajonių darbą: į biurą eiti nereikia, vaikai – irgi namie

Bendraudamos su mamomis pastebėjome, kad net ir augindamos vaikelį jos svajoja būti verslios, siekia įgyvendinti senas savo svajones. Su viena tokių mamų, Aine Lučinskiene, auginančia 5 m. Audrę ir 5 mėn. Adą, susitinkame pasikalbėti apie pas mus naują verslą, į kurį ji įsitraukė gimus vaikams.



Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Virtuali asistentė - tai profesija, kuri populiari kai kuriose užsienio šalyse. Pas mus ji dar žengia pirmuosius žingsnius, o patraukli tuo, kad tinka mamoms, namuose auginančioms vaikučius ir norinčioms kuo ilgiau pasimėgauti motinyste ir kartu dirbti.

Motinystė įkvėpė veiklai

„Aš nuo vaikystės svajojau dirbti pati sau, tačiau gyvenimo kelyje kažkaip „pamečiau" šią svajonę. Mokiausi, dirbau ir jaučiau, kad „neradau" savęs, - pasakoja Ainė Lučinskienė. - Kai gimė Audrė, auginau ją ir mėgavausi motinyste, tačiau mintis apie darbą, kurį galima pačiai planuoti, dirbti pagal poreikius ir galimybes, ėmė kirbėti vis smarkiau.

Motinystė žavi tuo, kad ji suteikia galimybę apmąstyti visą savo gyvenimą, įvertinti, ar esi patenkinta tuo, ką veiki, ir suteikia galimybę siekti ko nors nauja. Manau, motinystė yra toks stabtelėjimas, per kurį atsiranda puiki galimybė atsiverti, atsiskleisti.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Vaikas griūva ant žemės ir rėkia: ką daryti tėvams?

Vaiko vardas parodo tėvų išmintį ir ambicijas: interviu su etnologe G.Kadžyte

Mano dukrytei buvo dveji, kai pajutau, kad esu atvira naujoms idėjoms ir norėjau išbandyti visai naują veiklą. Kaip tik tuo metu sužinojau apie kai kuriose pasaulio šalyse populiarią virtualaus asistento specialybę ir pamaniau, kad ji turėtų būti patraukli ne tik man, bet ir daugeliui mamų, kurios namuose augina vaikučius ir nori tobulėti, dirbti, bet kartu ir pakankamai laiko skirti savo šeimai".

Ainė Lučinskienė su dukryte Audre ir sūnumi Adu
Ainė Lučinskienė su dukryte Audre ir sūnumi Adu
Asmeninio archyvo nuotr.

Darbas, kuris tinka kiekvienai

„Virtualus asistentas - tai laisvai samdomas savo srities profesionalas, tik dirba ne biure, o nuotoliniu būdu, - sako Ainė. - Kad galėtum dirbti tokį darbą, tereikia kompiuterio ir interneto. Man ši veikla pasirodė patraukli tuo, kad galima dirbti išėjus su vaikučiu į parką, išvažiavus į sodybą.

Galų gale šį darbą dirbant galima gyventi bet kuriame šalies kaime ar mieste arba išvykus į kitą šalį. Didžiojoje Britanijoje virtualaus asistento paslaugos labai populiarios, tad kartu su dar dviem bendramintėmis Milda Auglyte ir Dovile Petrauskiene prieš daugiau nei devynis mėnesius sumanėme įkurti įmonę ir virtualių asistenčių paslaugas siūlyti ir Lietuvoje.

Daugiausiai šios profesijos atstovai atlieka įvairius biuro administratoriaus darbus, kuriuos galima atlikti nuotoliniu būdu, taip pat užsiima internetiniu marketingu, kuria interneto svetaines, atlieka įvairius kompiuterinio dizaino, vertimo ir kitas paslaugas. Kartais atsakinėjame į užsakovo laiškus, deriname susitikimų vietas ir laiką. Darome tai, ko nespėja atlikti užsakovas".

Nuo valandos iki visos darbo dienos

Daugelis šiuolaikinių mamų yra judrios, išsilavinusios ir verslios. Joms nepakanka būti vien mamomis, nes norisi dar ir tobulėti. „Kol mama augina vaikelį ir negali turėti kitų pajamų, ji gali tobulėti, mokytis, o atėjus metui iš esmės pakeisti savo gyvenimą ir imtis visiškai kitos, savo sielai artimos veiklos, - sako Ainė. - Kai pradėjome savo verslą, kaip tik laukiausi antro vaikučio. Nėštumas irgi buvo puiki proga imtis naujos veiklos.

Man ši veikla patraukli, nes galiu veikti tai, kas patinka, ir kartu nesu priversta per anksti vaikų išleisti į darželį, o pati bėgti į darbą. Aš dirbu namuose ir matau, kaip auga mano vaikai.2 vaikų mama Ainė Lučinskienė

Vėliau, kai gimė sūnus, dirbdavau, kai jis miegodavo. Man atrodo, kad virtualaus asistento specialybė patraukli dar ir tuo, kad kiekviena mama gali dirbti tiek laiko, kiek gali arba nori. Ji gali darbui skirti valandą-dvi per dieną arba daugiau - pagal tai, kiek turi laiko ir kokia suma nori papildyti šeimos biudžetą. Įdomu tai, kad nebūtina būti visų galų meistre, pakanka išmanyti kurią nors sritį ir toje srityje darbuotis. Vienai mamai pakanka atlikti paslaugas vienam klientui, kitai norisi dirbti daugiau - visa tai kiekvienos pasirinkimo reikalas".

Kodėl madingas verslumas?

„Nežinau, kodėl šiais laikais taip paplito verslumo idėjos tarp jaunų mamyčių, - sako pašnekovė. - Man regis, kiekviena mama skirtinga ir kiekvienai norisi skirtingų dalykų, bet išties nemažai moterų pokyčiams subręsta kaip tik auginamos vaikelį.

Man ši veikla patraukli, nes galiu veikti tai, kas patinka, ir kartu nesu priversta per anksti vaikų išleisti į darželį, o pati bėgti į darbą. Aš dirbu namuose ir matau, kaip auga mano vaikai. Kiekviena mama į mūsų komandą įsilieja turėdama savų tikslų, vienoms labai svarbu ko nors nauja išmokti, kitoms norisi užsidirbti, trečios ieško įdomios veiklos ir, svarbiausia, kiekviena jų gauna tai, apie ką svajoja.

Aišku, auginant vaikutį ir dar dirbant kartais reikia paaukoti dalį savo miego ar poilsio, man pačiai kartais padeda mama, kuri pabūna su mažuoju sūnumi, kol aš dirbu. Tačiau vis dėlto įmanoma suderinti malonumą būti mama ir malonumą dirbti".

Mamos iš visos Lietuvos

„Kartu su mumis, virtualiomis asistentėmis, dirba mamos, gyvenančios įvairiuose šalies kampeliuose. Yra ištekėjusių ir išsikėlusių iš didmiesčių į kaimus, yra provincijos gyventojų. Kiekviena jų turi galimybę nenutraukti savo profesinės veiklos ir nenutraukti darbo vien todėl, kad pakeitė gyvenamąją vietą, - pasakoja Ainė. - Aišku, kiekviena, norinti dirbti tokį darbą, turėtų pasimokyti, patobulėti, tačiau viskas įmanoma, mamos gali labai daug."

Virtualios asistentės - mano pagalbininkės

„Viena žinomiausių šalies mamų, išgarsėjusi savo dienoraščiais, rašytais iš Londono, aktyvi socialinių projektų ir renginių organizatorė bei rašytoja Birutė Jakučionytė, sako, kad be virtualių asistenčių nebūtų nuveikusi tiek daug darbų.

„Auginu keturis vaikus, turiu daug veiklos, tad visų savo darbų pati viena tikrai nenuveikčiau. Aš su vaikais gyvenu Londone, neturiu savo biuro, sekretorės ar asistentės, tad visus darbus, kurių nespėju atlikti pati, man atlieka virtualios asistentės. Pastebėjau, kad daugelį moterų, kurios namuose augina kūdikius „pramuša" kažkokia kūrybinė gyslelė, jos mokosi, kuria rankdarbius, sukuria verslus.

Birutė Jakučionytė su keturiais sūnumis
Birutė Jakučionytė su keturiais sūnumis
Asmeninio archyvo nuotr.

Išties labai daug moterų nebenori grįžti į ankstesnę darbovietę ir mąsto, kaip veikti tai, kas joms patinka. Ir labai drąsiai pasuka kitu keliu. Vienas tokių mokslų yra Virtualių asistenčių akademija, kurioje moterys tobulinasi ir įgijusios reikiamų žinių gali pakeisti visą savo ligšiolinį gyvenimą. Atradusiai virtualias asistentes man nereikia įkurti savo biuro ir ieškoti jo administratoriaus, labai dažnai prašau jų paieškoti man reikiamos informacijos internete, nes pati to padaryti paprasčiausiai nespėju. Virtualios asistentės sukūrė man internetinį puslapį, jos stebi atsiliepimus apie mano knygą, rašo laiškus.

Londone ši profesija labai populiari tarp mamų, auginančių vaikučius, arba tiesiog mėgstančių dirbti pagal savo pačių nusistatytą darbo grafiką. Moterys, kurios man padeda, gyvena Biržuose, Ukmergėje ir Vilniuje, o aš - Londone ir mums nereikia susibėgti į biurą aptarti reikalų, viską padarome virtualiai."

Lapkričio 22d. Litexpo parodoje „Vaikų šalis“ vyksiančioje “Sumanios mamos erdvėje” vyks pirmieji “gyvi” įvadiniai ir nemokami mokymai – Virtualių asistenčių akademija. Norintiems patekti į Virtualių asistenčių akademiją, būtina registruotis iš anksto. „Sumanios mamos erdvė“ - tai trijų dienų renginys, kuris vyks lapkričio 21 – 23 d. parodoje “Vaikų šalis“, Parodų rūmuose Litexpo. Šio renginio tikslas – parodyti, kokia kūrybinga, sąmoninga ir sumani gali tapti moteris, besilaukdama ar augindama mažamečius vaikus. Ji gali kurti verslą, rankdarbius, mokytis ir aktyviai dalyvauti visuomeninėje veikloje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis