Nėštumo kalendorius: 6 savaitė

Šįkart aptariame 6 nėštumo savaitę.

Embrionas dabar yra 5 milimetrų ilgio. Jo širdis plaka beveik dvigubai greičiau už tavo – 140-150 tvinksnių per minutę. Tavo kūdikio kūnas įgauna žmogaus pavidalą. Jau gali pastebėti pradėjusiais vystytis galūnes. Embriono galva tokio dydžio, kad joje jau yra įdubos, kuriose vėliau atsiras akys, burna ir ausys.


Placenta vystosi greitai, kaip ir amnioninis maišas, kuriame kūdikis augs iki gimimo. Tau turbūt bus įdomu sužinoti, kad embriono raumenys taip pat formuojasi ir greitai jis pradės atlikti savo pirmuosius judesius. Bet dar užtruks, kol juos pradėsi jausti tu.


Atsibudusi ryte gali jausti pykinimą, taip pat gali atsirasti potraukis keistiems skoniams ir kvapams. Tavo didėjanti gimda spaus šlapimo pūslę, todėl norėsi šlapintis dažniau.


Didžiausi pokyčiai vyksta tavo krūtyse, kurios tampa jautresnės, skausmingesnės ir sunkesnės nei anksčiau. Riebalinės liaukos, esančios speneliuose, gali išryškėti ir būti jautrios prisilietimams.


Tavo ginekologas gali tau pasakyti, kad tavo gimdos kaklelis įgavo melsvą atspalvį. Net jeigu tavo kūno pokyčiai nepastebimi išorėje, nėštumo hormonų kiekis tavo kūne yra pakankamai didelis ir namie atliktas nėštumo testas tikrai parodys teigiamą rezultatą.


Jeigu vargina rėmuo, valgyk sausus sausainius arba duoną. Visada po ranka turėk užkandžių. Kai kurioms moterims nuo pykinimo padeda imbieras. Tik pabandžiusi sužinosi, kas yra geriausia tau. Nepamiršk vartoti daug skysčių. Nėštumo pradžioje gali pastebėti šiek tiek kraujavimo iš gimdos ir makšties išskyrų. Kartais tai gali būti persileidimo ženklas. Jei jauti, kad kažkas yra negerai, susisiek su savo ginekologu arba akušere.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis