23 nėštumo savaitė: mažylis moka čiulpti nykštį

Kaip vystosi būsimasis vaikelis 23 nėštumo savaitę.

Vaisius sveria per 550 gramų. Kraujagyslės, kurios vis dar yra matomos per susiraukšlėjusią kūdikio odą, suteikia kūnui rausvą atspalvį.


Tavo kūdikiui patinka čiulpti nykštį ir jis tai daro kaskart, kai nykštys pasiekia burną. Vystosi lytėjimo jutimas ir jis pagaliau gali atskirti skonius. Jo klausa sustiprėja ir galbūt jis jau atpažįsta tavo balsą tarp visų kitų garsų. Jis vis dar turi daug vietos judėjimui tavo pilve, todėl reguliariai mankštinasi. Tavo kūdikio spyriai kartais matomi iš išorės.


Karts nuo karto gali pajausti gimdos susitraukimus – jų metu tavo pilvas kelioms minutėms įsitemps ir taps apvalesnis. Tai kartosis vis dažniau nėštumo eigoje. Susitraukimai taps vis dažnesni po energingos mankštos arba lytinio akto, bet jie neturėtų būti skausmingi. Daugiau nei 4 gimdos susitraukimai per valandą - signalas kreiptis į gydytoją.


Gimdą gali nuraminti gerdama vandenį. Būtinai pasikonsultuok su gydytoju arba akušere, jei patiri daugiau nei keturis susitraukimus per valandą, jei jie suintensyvėja, tampa skausmingi arba po jų pastebi makšties išskyrų.


Gera žinia – šie susitraukimai, dar vadinami Braxton Hicks susitraukimais, padeda tavo gimdai pasiruošti gimdymui.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis