Koks bus moters klimaksas, sufleruoja jos nėštumas

Norite žinoti, koks bus jūsų klimaksas - sunkus ar nelabai? Prisiminkite, kaip jautėtės nėštumo metu. Olandijos mokslininkai tvirtina suradę ryšį tarp nėštumo ir menopauzės simptomų.

Ryšys tarp nėštumo ir menopauzės

Moterys, kurios nėštumo metu skųsdavosi padidėjusiu kraujospūdžiu, arba tos, kurioms buvo diagnozuota nėščiųjų preeklampsija, jaus stipresnius nemalonius menopauzės simptomus, negu tos moterys, kurios nėštumo metu neturėjo jokių nusiskundimų.

TAIP PAT SKAITYKITE:
13 dalykų, kurių pagimdžiusios nesako savo draugėms
Populiariausi ir keisčiausi vardai 2013 metais

Tyrime dalyvavo 853 moterys, iš kurių 274 nėštumo metu turėjo padidinto kraujospūdžio problemų. Mokslininkai surado ryšį tarp menopauzės ir nėštumo metu jaučiamų simptomų.

Moterys, kurios turėjo sunkų nėštumą, menopauzės metu taip pat dažniau ir stipriau kentėjo nuo karščio bangų, didelio prakaitavimo ir kitų klimaksui būdingų simptomų. Tos, kurios nėštumo metu neturėjo kraujospūdžio problemų ir nežinojo diagnozės „preeklampsija", klimaksą išgyveno taip pat lengviau.

Menopauzė - individualus procesas

Moterų klimaksas - tai natūralus fiziologinis procesas, kurio metu keičiasi hormonų veikla, ir išnyksta menstruacijos. Yra skiriamos trys klimakso fazės:

Premenopauzė. Ji trunka nuo tada, kai prasideda menstruacijų sutrikimai, iki tol, kol išnyksta menstruacijos. Gali užsitęsti iki kelerių ir daugiau metų.

Menopauzė. Laikotarpis, kai menstruacijos visiškai išnyksta.

Postmenopauzė. Laikas po menstruacijų išnykimo.

Kada prasidės menopauzė, kiek laiko tęsis, ir ar moteris sunkiai ją išgyvens, priklauso nuo individualių moters savybių, dažnai yra nulemta genetiškai. Vidutiniškai ji prasideda 45-55 metų.

Dažniausi simptomai - nemalonios karščio bangos, nerimo jausmas, galvos svaigimas, silpnumas.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 100 Lt vertės apatinių rūbų parduotuvės čekį.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis