Kada tinkamiausias metas susilaukti vaikų?

Nėra vieningos nuomonės, kada tinkamiausias laikas tapti mama. Jau auginančios atžalas teigia, kad tai gyvenimo stebuklas, kurio atsiradimas pakeičia pasaulį tik į gerą, todėl bet koks laikas yra geras. O ką mano jaunos merginos, kurios taps naująją mamyčių karta?

Paklausėme būrio Lietuvos merginų, kurios neturi vaikų, kada, jų manymu, tinkamiausias metas gimdyti. Taip pat domėjomės, ar jos yra nusistačiusios amžiaus ribą, iki kada norėtų susilaukti vaikų. Kviečiame susipažinti su merginų mintimis ir nuomone.


Vaiva (22)


Nebe tie laikai, kai nesukūrusios šeimos 20-metės buvo vadinamos senmergėmis, šiandien griežtų ribų nėra, kokio amžiaus reikėtų susilaukti vaikų. Nemanau, kad sąžininga yra tik patenkinti savo troškimą norėti vaiko, bet nepagalvoti, ką galiu jam duoti, ar turiu tvirtą pamatą po kojomis, ar esu subrendusi? Pirma norėčiau pasiekti užsibrėžtų tikslų, o tuomet jau dalintis gyvenimu su kažkuo kitu. Galbūt susilaukti vaikelio 40-ies ar vyresnėms moterims yra didesnė rizika, tačiau jei būtent tuomet esi pasirengusi šeimai – kodėl gi ne?


Gintarė (25)


Manau 20-30 metų pastoti – fiziologiškai sveikiausia. Bet manau, kad tinkamas amžius yra ne tiek svarbu, kiek tinkamas pasiruošimas. Man svarbu susikurti šeimą (padaryta), padaryti karjerą (jau eigoje), įgyti bent minimalių žinių apie vaikų auklėjimą (padaryta). O tada jau galima ir gimdyti. Tai turint omeny, kad man dabar 25 m., esu sau davusi dar maždaug metus karjerai, o tada tikiuosi 26-27 m. tapti mama.


Agnė (23)


Manau, kas tinkamiausias laikas - 28 metai. Tuo metu jau galėčiau jaustis atradusi savo kelią ir ekonomiškai saugi. Be to, dabar neturiu rimtų santykių, tai dar vienas faktorius, kodėl toks laikas yra ir geriausias, ir realiausias.


Aurelija (24)


Geriausia susilaukti kokių 28-32 metų. Labai svarbu pirmiausia paragauti daugybės dalykų pačiam, kad turėtum ką perduoti vaikui. Be to, tikiu, kad savęs intensyviam ieškojimui, tobulėjimui, karjerai ir linksmybėms tinkamiausias yra trečiasis gyvenimo dešimtmetis – tad tam ir mėginu jį paskirti. Tikiu, kad per jį sukaupti įspūdžiai, patirtis ir suvokimai galbūt leis man būti šiek tiek geresne mama. Tikiu, kad vaiko susilaukti reikia tuomet, kai jis jau iš anksto atrodo kaip aukštesnės gyvenimo kokybės garantas, o ne trukdis kažkam, ką dar lyg ir norėtųsi išbandyti. Manau, kad besibaigiant trečiam savo gyvenimo dešimtmečiui jau būsiu pasiruošusi nusipirktą šokoladinį kiaušinį atiduoti kažkam mažam, o ne suvalgyti jį pati.


Aistė (28)


Man 28 metai ir dabar jau jaučiu, kad esu pasiruošusi turėti vaikų. Jeigu ankstyvesniame amžiuje pirminė reakcija būtų buvusi „Ką man daryti?“, tai dabar jokio šoko žinia apie nėštumą nesukeltų. Viskas jau susidėlioję į savo lentynėles, todėl vaiko gimimas būtų dar vienas nuoseklus gyvenimo etapas. Sakoma, kad moteriai geriausia vaiko susilaukti iki 30 metų, bet aš apie jokias amžiaus ribas negalvoju. Kai bus tinkamas vyras, su kuriuo tų vaikų norėsis, tada ir bus žengtas šis žingsnis. Ir ne taip jau svarbu, ar man bus 30, ar 35 metai. Skubėti tik dėl to, kad taip būtų geriausia – čia ne mano kelias.


Eglė (30)


Manau, kad tinkamiausias amžius moteriai susilaukti vaikų, kai ji pati to nori. Tai gali nutikti ir 18-kos, ir 39-erių. Arba visai niekada nenutikti. Nesu sau tokios ribos nusistačiusi.


Sigita (24)


Tinkamiausias metas gimdyti tada, kai turi mylimą vyrą šalia. Taip pat svarbu gauti gerą atlyginimą, kad Motinystės išmokos būtų normalios. Pati norėčiau pastoti tada, kai jau labai nusibos darbe ir norėsiu pasiilsėti.


Jurga (25)


Mano manymu, tinkamiausias amžius gimdyti nuo 25 iki 35 metų. Kai man buvo 20 metų, buvau suplanavusi pagimdyti pirmąjį vaiką iki 25 metų, bet kai man sukako 25 metai, nukėliau tą procesą dar penkiems metams.


Gabrielė (23)


Tinkamiausias metas gimdyti, mano manymu, iki 30 metų. Idealiausias variantas pradėti nuo 23-24 metų. Pati jau dabar norėčiau vaikų. Todėl mano nusistatymas 23-24 metai. Vėliausiai iki 25 metų noriu susilaukti pirmojo vaiko.


Erika (24)


Mano manymu, kada yra tinkamiausias laikas gimdyti turi nuspręsti vyras ir moteris bendru susitarimu. Jei pora ar jau susituokusi šeima nori vaikelio po poros ar aštuonerių metų draugystės - labai šaunu. Netgi nėra svarbu, ar pora yra įteisinusi savo santykius,ar ne. Svarbiausi dalykai tokioje situacijoje turėtų būti rimtai apsvarstytos finansinės galimybės naujo žmogaus atėjimui į šį pasaulį bei susitarimas, kuris iš šeimos narių – mama ar tėtis eis tėvystės atostogų. Nemanau, kad yra tam tikra amžiaus riba, skaičiai, kada moteriai yra tinkamiausias laikas gimdyti. Šis laikas turi ateiti savaime, supratus, kad būtent su tuo žmogumi norite puoselėti savo ateitį, dalintis meile ir rūpintis naujo žmogaus atėjimu į pasaulį. Juk yra sakoma, kad ne tėveliai renkasi laiką kada į pasaulį ateina atžala, o vaikelis pats pasirenka tinkamą laiką ir tėvus. Asmeniškai aš anksčiau galvojau, kad norėčiau susilaukti vaiko iki trisdešimties metų. Teko girdėti, kad žiūrint iš medicininės pusės, šis laikas yra pats tinkamiausias moteriai pastoti ir gimdyti. Tačiau ne visuomet norai sutampa su galimybėmis. Svarbiausia sutikti tą vienintelį žmogų, su kuriuo norėsi sieti savo ateitį ir gimdyti bendrą judviejų kūdikį. Todėl, trumpai tariant, jei ir nesusilaukčiau vaiko iki trisdešimties metų kaip norėčiau, labai nenuliūsčiau. Taip pat manau, jog susilaukti vaiką iki trisdešimties metų yra gerai dėl amžiaus skirtumo, kuris sies mamą su vaiku.


Simona (25)


Nežinau, kada tinkamiausias metas gimdyti, bet pirmas vaikas turi būti iki 30 metų. Pati norėčiau gimdyti maždaug 28-29 metų.


Daiva (27)


Manau, kad priimtiniausias laikas pastoti yra tarp 25-29 metų. Pati norėčiau gimdyti iki 30 metų, nes nenoriu būti sena mama, be to, noriu daugiau nei vieno vaiko.


Milda (24)


Na, iš esmės tai vaikas turbūt atsiranda tada, kada jam reikia atsirasti. Atsiranda jis, ir visas gyvenimas susidėlioja į savas vagas. Iš esmės turiu dvi nuomones, jeigu pasigimdai jauna (dar studijų laikais), gali sau be didelių rūpesčių daryti karjerą; jeigu nori gimdyti kokių 28 metų, tai suprantama, kad karjeros įkarštyje yra tai labai sudėtinga pasitraukti iš darbinės aplinkos metams ar daugiau. Geriausia susilaukti vaiko iki kokių 35 metų vien dėl sveikatos, pavojų ir dėl pačio vaiko, kad nebūtų jau labai didelis skirtumas dar vaiko ir tėvų. O aš pati žiūrint į dabartinę mano situaciją, norėčiau kokių 29 - 30 metų suprasti, ką reiškia būti mama.


Vaiva (29)


Tinkamiausias metas, manau, kai tėvai kuo jaunesni, nes jaunas organizmas ir pan. Aš tai neturiu nusistačiusi konkretaus amžiaus, niekada negalvojau apie tai. Bet šiaip iki kokių 35 metų, vėliau jau tikriausiai ne.


Vytautė (23)


Geriausias metas – 26-27 metai. Į pasaulį ateinantiems vaikams reikia suteikti pagrindą, todėl gimdyti reikia tada, kai yra pinigų ne tik vakarėliams, bet ir sauskelnėms. Aš turiu nuostatą, kad pirmą leliuką reikia „išperėti“ iki 30, tačiau tik dėl fiziologinių dalykų, juk po 30 metų didėja rizika persileisti ir t.t. O vėliau gimdyk nors ir 45! Tikiuosi, kad ir man šios ribos pavyks pasilaikyti.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis