Romualdas Šemeta: kas iš tiesų yra sąmoninga tėvystė

Romualdas Šemeta – gydytojas akušeris – ginekologas, turintis 30 m. klinikinės praktikos patirtį, daugiau nei 20 m. ruošiantis besilaukiančias šeimas gimdymui. Gydytojas yra konferencijos „Sveika ir laiminga mama“ ambasadorius ir diskusijos dalyvis.

„Mūsų visuomenėje vis dar tikima, kad vaikas įsčiose nieko nemato, nieko negirdi, nieko nejaučia ir t.t. Tačiau nepamirškime, kad vaikučio širdelė mamos įsčiose pradeda plakti jau nuo trečios nėštumo savaitės ir pamažu vystosi visi penki pojūčiai: klausa, regėjimas, uoslė, skonis ir lytėjimas. Moterims visad pabrėžiu, kad jau nuo trečio nėštumo trimestro vaikas gyvena savo mamos gyvenimą: jūs džiaugiatės – vaikas džiaugiasi, jūs dėl kažko nerimaujate – vaikas nerimauja“, – sako gydytojas Romualdas Šemeta.

Konferencijos „Sveika ir laiminga mama" ambasadorius ir konferencijoje vyksiančios diskusijos "Faktoriai, kurie kuria arba griauną šeimą. Kaip išvengti krizių?" dalyvis gydytojas Romualdas Šemeta sako, kad sąmoninga tėvystė ir sąmoningumas yra be galo svarbus ne jau auginant, o būtent prieš pastojant ir laukiantis kūdikio.

Šiame video gydytojas dalinasi savo ilgamete patirtimi ir svarbia informacija, apie tai, kaip sąmoningas kūdikio laukimasis padeda sumažinti rizikos veiksnius, o būsimo vaiko sveikata formuojasi dar iki jo gyvybės užsimezgimo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis