„Babypod“ – į makštį dedamas prietaisas, skirtas nėščiajai ir jos kūdikiui

Visada smagu informuoti apie kūdikių ir vaikų prekių rinkos naujienas, sužinoti apie naujus išradimus, kurie palengvina mamos ir tėčio gyvenimą laukiantis ar susilaukus kūdikio. Šįkart pristatome jums ką tik rinkoje pasirodžiusį ir jau sensacija tapusį prietaisą, skirtą negimusiam kūdikiui klausytis muzikos.

Apie teigiamą muzikos, ypač klasikinės, įtaką būsimam vaikui yra atliktas ne vienas tyrimas. Harmoninga klasikinė muzika teigiamai veikia būsimo vaiko smegenų raidą, o gimęs kūdikis atpažįsta jau žinomą melodiją ir lengviau nurimsta, atsipalaiduoja, jaučiasi saugus.

Barselonoje (Ispanija) esančio Marquès instituto ginekologijos klinikos specialistai sukūrė specialų "Babypod" prietaisą, kuris nuo šiol leidžia negimusiems kūdikiams dar geriau girdėti muziką, kurią jiems parenka būsimieji tėvai.

Šis prietaisas, pavadintas „Babypod", kainuoja 150 eurų ir yra pristatomas bei pardavinėjamas specialiame puslapyje Babypod.net. Jį atsisiųsti galima ne tik į Europos šalis, bet ir Aziją, Ameriką.

Silikoninį mikrofoną būsimoji mama įsideda į savo makštį, tada išmaniojo telefono programėlės pagalba leidžiama muzika.

Kaip sako prietaiso išradėjai, yra didžiulis skirtumas tarp to, ar paleidus muziką, negimęs vaikas ją girdės iš išorės, ar naudojant naująjį prietaisą.

Klausa yra vienas iš pirmųjų pojūčių, kuris formuojasi pas būsimą vaikelį. Jau 16 nėštumo savaitę vaisius turi susiformavusią klausą ir girdi aplinkinius garsus, o nuo 26 nėštumo savaitės girdi išorės garsus. Pirmieji garsai, kuriuos nuolat girdi kūdikis, yra mamos širdies plakimas, kvėpavimas. Vėliau būsimas vaikas ima girdėti mamos balsą. Tačiau išorės garsus vaisius girdi prislopintai, nes mamos įsčiose gyvena apsuptas vaisiaus vandenų.

„Babypod“ išradėjai neabejoja, kad prenatalinis muzikinis dar negimusių mažylių stimuliavimas turi teigiamos įtakos jų besiformuojančiai nervų sistemai. O būdas, kad muzikos garsai sklinda iš makšties, o ne iš išorės, leidžia jiems geriau muziką girdėti.

Stebėjo vaisių reakciją į muziką

Mokslininkai 4D ultragarso tyrimų metu stebėjo, kaip vaisiai reaguoja į „Babypod" prietaisą ir grojamą muziką. Medikai konstatavo, kad kūdikiai į muziką reagavo galvos ir viso kūno judesiais, judino liežuvius, tarsi norėtų kažką pasakyti. Tokia reakcija buvo nustatyta ir tarp berniukų, ir tarp mergaičių.

Garsas, kuriuo muzika groja makštyje, yra apie 54 decibelai. Prietaisas pats reguliuoja šį garsą ir neleidžia jo viršyti. „Babypod" neturi baterijų, neskleidžia magnetinių bangų, todėl yra saugus naudoti. Taip bent jau tvirtina išradėjai.

Įdomu, kad minėtasis institutas Barselonoje savo bandymus su muzika atliko ne tik su nėščiosiomis ir kūdikiais, bet ir vaisingumo klinikoje, kurioje buvo atliekamos pagalbinio apvaisinimo procedūros. Patalpose, kuriose stovėjo embrionų inkubatoriai, skambėjo muzika. Tyrėjai priėjo išvados, jog muzikos skambėjimas pagerino pagalbinio apvaisinimo procedūrų rezultatus, palyginus su tomis procedūromis, kurių metu muzika neskambėjo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis