Kas nėštumo metu labiausiai gadina nervus: atsako mamos

Laukiant vaikelio, moterims pasitaiko įvairių akimirkų: ir džiaugsmingų, ir ne tokių smagių. Kaip ten bebūtų, vaikelio gimimas užgoš visus nemalonumus. Pakalbinome mamas, kurios sutiko pasidalinti savo patirtimi, kas joms buvo nemaloniausia nėštumo metu.


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Asta: „Labiausiai nervino strijos"

Žinojau, kad nėštumo metu gali atsirasti strijų, todėl tam ruošiausi. Nusipirkau specialaus aliejaus, kuriuo tepiausi ir pilvą, ir šlaunis. Visgi jų atsirado. Gydytoja, kuriai pasiskundžiau dėl to, sakė, kad „prieš vėją nepapūsi“, jos atsiranda dėl hormonų veiklos.

Lina: „Šlapios kelnaitės"

Apie šlapimo nelaikymą nėštumo metu nebuvau girdėjusi, maniau, kad tai tik pagyvenusių žmonių problema. Tačiau ją teko patirti ir man - čiaudint, kosėjant ar stipriai juokiantis man nevalingai išsiskirdavo šlapimo. Tai žinodama, vėliau nuolat nešiojau įklotus kelnaitėse - jie saugojo nuo šio nemalonumo.

Agnė: „Valgiau slyvų, kivių, bet viduriai nelaisvėjo“

Visą gyvenimą esu linkusi į vidurių užkietėjimą, o nėštumo metu ši problema tik paaštrėjo. Kiek domėjausi, nes 80 procentų visų nėščiųjų žino, kas tai per nemalonumas. Stengiausi gerti pakankamai skysčių, rytą pradėdavau nuo šilto vandens su citrina ir medumi, valgiau daug kivių, slyvų, burokėlių. Bandžiau gerti žalių burokėlių sulčių, bet jos buvo tokios neskanios, kad greitai lioviausi. Gydytoja buvo išrašiusi vaistų, bet jų gerdavau tik kraštutiniu atveju.

Julija: „Pilvas buvo lyg balionas“

Nėštumo metu neišvengiau virškinimo problemų - man labai pūtė pilvą, o į nėštumo pabaigą vargino rėmuo. Kokių tik patarimų neprisiklausiau - ir nevalgyti kopūstų, žalių daržovių, taip pat atsisakyti aštraus maisto ir keptų patiekalų. Šiaip jau sudėjus viską, ką girdėjau, išeitų taip, kad apskritai nebuvo ką valgyti.

Diana: „Labai niežėjo pilvą“

Gal kitoms ir juokingai nuskambės, bet mane labiausiai nervino niežtinti pilvo oda. Aš ją kasydavausi ir kasydavausi nuo ryto iki vakaro.

Karolina: „Plaukai ėmė augti ten, kur nereikia“

Vešlūs ir greitai augantys plaukai - daugelio moterų svajonė. Nėštumo metu dėl pasikeitusių hormonų, plaukai ima augti sparčiau, negu paprastai. Džiaugiausi tuo, tačiau greitai pastebėjau, kad jie taip pat sparčiai auga ne tik ant galvos, bet ir ten, kur galėtų visai neaugti - ant kojų, pažastyse. Taip pat patamsėjo ir išryškėjo plaukeliai virš viršutinės lūpos.

Ieva: „Nevaldomai augo svoris“

Nėštumų metu aš priaugdavau nenormaliai daug svorio. Pirmą kartą kai laukiausi, priaugau 27 kilogramus, o antrą kartą - 19. Net nežinau, kodėl mano organizmas taip sureaguodavo į vaiko nešiojimą. Mano mama taip pat buvo daug priaugusi, kai laukėsi manęs, gal tai paveldima? Maisto už du tikrai nevalgiau, nors dietų irgi nesilaikiau. Po gimdymo dar yra likusių kilogramų, niekaip nepavyksta grįžti į pirminę padėtį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis