Kas gali nutikti, kai nėščioji valgo ir žiūri TV

Nauji tyrimai pateikia duomenų, kad nėščių moterų, kurios valgydamos žiūri televizorių, vaikai rizikuoja turėti viršsvorio problemų.

Mokslininkų teigimu, tikėtina, kad tos moterys, kurios nėščios valgydamos žiūrėjo televizorių, darys tai ir maitindamos savo kūdikį. Tai nėra gerai, nes taip sunku pastebėti, kada vaikas yra sotus, ir mama jam duos daugiau maisto, nei reikia.

„Valgymo bežiūrint televizorių laiko sumažinimas nėštumo metu gali būti svarbus ankstyvosios vaikystės nutukimo prevencijos programos komponentas",- teigia dr. Mary Jo Messito, kuri su kolegėmis analizavo Niujorko universiteto Medicinos mokykloje vykusio ankstyvosios vaikystės nutukimo prevencijos projekto duomenis.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Sužinoję apie Dauno sindromą, tėvai paliko naujagimį
Patarimai jaunoms mamoms, kurioms labai trūksta miego

Tirti vaikai nuo gimimo iki trejų metų

Tyrime buvo stebimos iš pradžių nėščiosios, po to jų vaikai iki trejų metų. Trečiojo nėštumo trimestro metu 189 moterys buvo paklaustos, kaip dažnai jos valgydamos žiūri televizorių.

Kai jų vaikams sukako trys mėnesiai, tyrėjai motinų paklausė, ar dažnai maitinamas vaikas žiūri televizorių.

Rezultatai parodė, kad 71 procentas nėščių moterų bent kartais valgydamos žiūrėjo televizorių, o 33 procentai trijų mėnesių kūdikių buvo maitinami žiūrint televizorių. Nėščios moterys, kurios bevalgydamos žiūrėjo televizorių, penkis kartus dažniau leidžia maitinamiems vaikams žiūrėti televizorių, nei tos moterys, kurios nėščios valgydamos nežiūrėjo televizoriaus.

Jaunesnės nei 25 metų motinos ir tos, kurios maitino kūdikį ne vien krūtimi, buvo labiau linkusios leisti jų maitinamiems vaikams žiūrėti televizorių.

Ankstyvojo nutukimo prevencija

Laikas, kurį nėščios moterys praleisdavo žiūrėdamos televizorių, nebuvo susietas su tuo, kad jų vaikams buvo leidžiama bevalgant žiūrėti televizorių.

„Mažai tyrimų nustatė, kaip vaikystėje atsiranda įprotis valgant žiūrėti televizorių ir kokios nėščiosios ir motinos savybės ankstyvoje vaikystėje yra su tuo siejamos", - sako šio projekto vadovė dr. Messito. - „Tai nustačius padėtų ankstyvosios vaikystės nutukimo prevencijai, kuria siekiama skatinti atsakingą maitinimą ir riboti vaiko televizoriaus žiūrėjimą".

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis