Gydytojo patarimas: jei vaikas karščiuoja, stebėkite, ar nėra bėrimų

Kiekviena su vaiko sveikata susijusi situacija tėvams sukelia stresą, tik ne visi vienodai į jį reaguoja. Tie, kas augina ne pirmą vaiką, dažniausiai sugeba patys gana blaiviai įvertinti situaciją. Kiti gi ima panikuoti, čiumpa vaiką ir dumia į ligoninę. Neretai paaiškėja, kad to daryti nebuvo būtina.

Susirgus vaikui, karščiavimas dažniausiai nėra žalingas – jis padeda organizmo imuninei sistemai kovoti su infekcija, sako Santaros klinikų Vaikų ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėja Ingrida Sapagovaitė. Vaiko temperatūra normalizuojasi, kai infekcija išnyksta. Karštį patartina mušti tik tada, jei ligonėlis dėl pakilusios temperatūros blogai jaučiasi. 


Jei mažylis karščiuoja, jam reikėtų duoti gerti kuo daugiau skysčių – arbatos, vandens, o jei maitinamas krūtimi, – motinos pieno. Nereikėtų jaudintis, jeigu karščiuojantis vaikas atsisako valgyti. Tačiau būtina stebėti, ar nepasireiškia skysčių trūkumo požymiai: sausa burna, vangumas, vėmimas, retesnis šlapinimasis.


Nerekomenduojama taikyti vadinamųjų liaudiškų karščiavimo gydymo būdų ir odos įtrinti alkoholiu. Būtina stebėti, ar karščiuojančiam vaikui neatsiranda bėrimų. Jei išbėrė, atlikite stiklinės testą: stipriai prispauskite skaidrią stiklinę prie išbertos vietos. Jeigu per stiklą matomi spuogeliai neblunka ir neišnyksta – nedelsdami kreipkitės į gydymo įstaigą, mat šis simptomas būdingas meningokokinei infekcijai.


Jei, prispaudus stiklinę, bėrimas sumažėja ar pranyksta, veikiausiai jis nėra pavojingas, tačiau stebėkite vaiko būklę, nes vėliau gali atsirasti ir neblykštantis bėrimas. Jei nerimaujate, jog atžalos būklė prastėja, kreipkitės į medikus nieko nelaukdami. 


NAUJIENA: žurnalą TAVO VAIKAS jau galite pirkti internetu. Įsigyti galite ir senesnių žurnalų. SPAUSKITE ČIA.


Nemažinkite vaiko temperatūros vaistais, nebent temperatūra didesnė nei 38 laipsniai, vaikelis labai blogai jaučiasi ar yra kitų simptomų, pavyzdžiui, gerklės skausmas. Kiekviena mama žino, kokiais nereceptiniais vaistais numušti itin aukštą temperatūrą, Jeigu nepraėjus 6 valandoms po vieno iš vaistų skyrimo temperatūra vėl pakyla, galima duoti kitą medikamentą nuo temperatūros. Tačiau visada atidžiai perskaitykite vaisto pakuotės lapelį.


Žiūrėkite, ar neblogėja ligoniuko būklė, ypač naktį. Jei temperatūra didesnė nei 38 laipsniai ir sugirdžius vaistų ji nemažėja, vaikas vangus, mieguistas, pastebite požymių, kad jam stinga skysčių ar pasireiškia traukuliai, – kreipkitės į gydymo įstaigą. 


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis