Gydytojo patarimas: vaikas nukrito, patyrė galvos traumą

Kai mums skauda, natūralu, išgeriame tabletę nuo skausmo. Kai kažkas atsitinka vaikui – susimuša, įsipjauna, apsidegina, nusibrozdina – duoti jam tabletę nuo skausmo kažkodėl tėvai pamiršta, o gal bijo.


Jeigu jūsų padūkėlis nukrito ir pastebėjote, jog galūnė deformavosi ar per 15–20 minučių smarkiai ištino – aišku, kad reikės medikų pagalbos, "Tavo vaikui" teigė Santaros klinikų Vaikų ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėja Ingrida Sapagovaitė. Tačiau prieš vežant mažylį pas medikus būtina imobilizuoti pažeistą galūnę bet kokiomis po ranka pasitaikiusiomis priemonėmis, kad ji nejudėtų. Mažiau judės – silpniau skaudės.


"Jei vaikas nukrito iš didesnio aukščio ir įtariate, kad gali būti nukentėjusi galva, kaklas, stuburas, – stenkitės jį kuo mažiau judinti ir kvieskite greitąją medicinos pagalbą. Atsiminkite, jog šaltis slopina skausmą, stabdo kraujavimą, mažina nudegimo gylį. Jei tik yra galimybė, sužeistą vietą būtų gerai pašaldyti – uždėti į rankšluostį suvyniotų ledukų. Jeigu kraujuoja, tą vietą reikėtų užklijuoti ar aprišti tvarsčiu, nes ne kartą teko matyti, kai dėl nedidelės žaizdelės, kurios net nereikia siūti, nelaimėliai atvyksta į ligoninę kruvini, ir tai jiems patiems kelia dar didesnę įtampą", - sako I.Sapagovaitė. 


NAUJIENA: žurnalą TAVO VAIKAS jau galite pirkti internetu. Įsigyti galite ir senesnių žurnalų. SPAUSKITE ČIA.


Anot jos, patyrus galvos traumą, būtina kreiptis į medikus. Jei gydytojai iškart po traumos nerado simptomų, rodančių, kad vaiko galvos trauma sunki ir pavojinga, reikia žinoti, kad vaiko būklės pokyčių ir netikėtų komplikacijų gali atsirasti po kelių ar keliolikos valandų.


"Pirmosios 24 valandos po traumos yra pavojingiausios, todėl turite atidžiai stebėti savo atžalą. Jei atsirastų kuris nors iš šių simptomų – mieguistumas, pykinimas, vėmimas, traukuliai, kraujavimas ar skysčio tekėjimas iš nosies ar ausies, stiprūs galvos skausmai, rankos ar kojos silpnumas, sutrikęs ar keistas elgesys, kalba, išsiplėtęs vienos akies vyzdys, keisti akių judesiai, dvejinimasis akyse ar kitos regos problemos, minkštas, didelis gumbas galvos plaukuotoje dalyje – būtina pakartotinai kreiptis į medikus.


Jei viso to nėra, galite palengvinti vaiko būklę ant sumuštos vietos (jei ji tinsta) uždėję šaltą kompresą. Jei tinimas smarkiai didėja, reikėtų pakartotinai kreiptis į gydytoją. Vaikui būtina ramybė – šiukštu neleiskite žaisti judrių žaidimų, žiūrėti televizoriaus, skaityti, dirbti kompiuteriu. 

vaiko 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis