Kodėl kūdikio pilvukas išsipūtęs? Priežastis gali būti nejuokinga

Per pastaruosius keletą metų mūsų valgymo įpročiai ir produktai stipriai pasikeitė, dėl to mūsų organizme ėmėsi daugintis rūgštinės bakterijos. Kaip "Tavo vaikui" yra teigusi osteopatė Miglė Biliuvienė, "įprastai žmogaus organizme turėtų būti maždaug taip: 40 proc. rūgštinių bakterijų, kurios reikalingos, 40 proc. gerųjų bakterijų, kurios fermentuoja ir purina virškinamą produktą, ir dar 20 proc., kurios perbėgėlės arba į „gerųjų“, arba į „blogųjų“ pusę". Būtent rūgštinės terpės bakterijos, kurioms pastarųjų metų maistas yra labai priimtinas nevaldomai daugintis, gali būti priežastis, kodėl kūdikis neramus, kodėl jam skauda pilvuką.


Žurnalą TAVO VAIKAS pirkti internetu pigiau - tik 2.99 Eur/vietoj 3.99 Eur. Spausk NORIU!


Kai kurios mamos stebisi, kodėl jų kūdikiai, kurie yra normalaus svorio, turi išsipūtusius pilvukus. Išsipūtęs pilvukas parodo rūgimo bei bakterijų dauginimosi procesą. Pakeitus mamos (jei ji maitina kūdikį) ar vaiko mitybą, pilvelis dažniausiai išsileidžia lyg koks balionas. Kai randama būdų, kaip užsėti vaiko žarnyną gerosiomis bakterijomis, kad jos ten daugintųsi, ne tik pilvas vizualiai sukrinta. Praeina nepaaiškinamos slogos ir visokie virusai bei kitos peršalimo ligos, nes organizmas tampa pajėgus greitai pats su jomis susidoroti. Jei jau pirmąjį gyvenimo mėnesį naujagimis sloguoja, gali būti, kad nėra jokio peršalimo - tai dėl to, kad mažylio organizmas labai stipriai užsirūgštinęs.


Vaikai būtų sveikesni, jei užuot gėrę pieną, atsigertų vandens. Nuo netinkamo maisto tikrai galima jaustis lyg apdujusiems, prisiminkite patys savo savijautą, kai stipriai apsinuodijate maistu. Atkreipkite dėmesį, ar vaikas naktimis neverkia, nesiblaško, ypač apie trečią valandą, kai pats rūgštinių bakterijų dauginimosi pikas. Tokiu metu „leliukas“ gali labai stipriai reikalauti krūties, didesnis vaikas prieš miegą maldaute maldauja saldainio. Tai tik rodo, kad mūsų organizmo rūgštinė terpė tampa mūsų pačių vedliu, ji per receptorius dirgina ir centrinę nervų sistemą, kad gautų tai, ko jai reikia. 


Rūgštinė terpė labai palanki daugintis ir įvairiems žarnyno parazitams – kirmėlėms. Jeigu organizmo terpėje vyrauja normali bakterijų pusiausvyra, jis pats kovoja su kirmėlėmis ir neleidžia joms daugintis. Tačiau valgant daug cukraus turinčių produktų, miltinių patiekalų susidaro labai gera aplinka parazitams veistis. Dėl jų pilvukas taip pat gali būti išsipūtęs.


Ką valgyti?


Verta priminti, kad organizmo rūgštėjimą sukelia ne pats maistas, o organizme vykstantys jo skilimo procesai. Daugiausia rūgščių skildami išskiria baltyminiai produktai: mėsa, žuvys, kiaušiniai, tad jų reikėtų valgyti saikingai. O štai dauguma daržovių ir vaisių skildami išskiria šarmus (tiesa, rūgščių – gerokai mažiau nei mėsa). Tad stenkitės, kad jūsų maisto racione būtų daugiau daržovių ir mažiau gaminių iš baltų miltų, taip pat nepiktnaudžiaukite saldumynais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis