Sodra: ką reikia žinoti tėvams, prižiūrintiems vaikus

(1)

Šalyje uždarius visas ugdymo įstaigas šiuo metu daugeliui mažamečius vaikus auginančių tėvų aktualios ligos išmokos, mokamos už sveiko vaiko priežiūrą, kai ugdymo įstaiga uždaroma karantinui.


Šios išmokos mokamos tėvams, įtėviams bei globėjams (seneliai neįtraukti, tačiau planuojama priimti atitinkamas teisės aktų pataisas, kad šias išmokas galėtų gauti ir jie), kurių vaikai lanko vaikų darželius ar mokosi pradinėse mokyklos klasėse. Išmoka sudaro 65,94 proc. buvusių gyventojo draudžiamųjų pajamų (“Į rankas” tai sudaro apie 85 proc. buvusių pajamų “į rankas”) ir mokama ne ilgiau nei 14 kalendorinių dienų.


Išmokos mokamos tiems tėvams, kurie, imdami nedarbingumo pažymėjimą, dirbo ir turi įgiję reikiamą ligos socialinio draudimo stažą. Išmokos mokamos ir savarankiška veikla užsiimantiems gyventojams (išskyrus verslo liudijimų turėtojus), po to, kai jie deklaruoja pajamas ir sumoka įmokas.


Žurnalą TAVO VAIKAS pirkti internetu pigiau - tik 2.99 Eur/vietoj 3.99 Eur. Spausk NORIU!


Svarbu, kad ši išmoka mokama tik jeigu vaiką prižiūrintis asmuo tuo metu negauna darbo pajamų, todėl gyventojai, kurie ketina prižiūrėti vaiką namuose, turėtų pranešti darbdaviui apie savo nedarbingumą bei telefonu kreiptis į savo gydytoją, kuris išduos elektroninį nedarbingumo pažymėjimą.


Taip pat svarbu “Sodrai” pateikti prašymą ligos išmokai gauti prisijungus prie asmeninės paskyros www.sodra.lt/gyventojui. Jeigu anksčiau esate pateikę neterminuotą prašymą ligos išmokai gauti, pakartotinai to daryti nebereikia.


Ligos išmoka išmokama ne vėliau kaip per 17 darbo dienų nuo visų reikalingų dokumentų (prašymo, darbdavio pranešimo „Sodrai“) pateikimo dienos.


Ragina naudotis paslaugomis internetu


„Sodra“ primena, kad visas socialinio draudimo paslaugas gyventojai gali gauti internetu – prisijungę prie asmeninės „Sodros“ paskyros gyventojams www.sodra.lt/gyventojui, kur galima pateikti visus prašymus peržiūrėti asmeninius duomenis bei gauti konsultacijas.


Taip pat veikia „Sodros“ informacinis centras, teikiantis konsultacijas telefonu 1883.


„Suprantame, kad šis laikotarpis – sudėtingas išbandymas, patikrinsiantis mūsų pasirengimą teikti socialinio draudimo paslaugas kritinėje situacijoje – tada, kai gyventojams jų labiausiai reikia, mūsų elektroninių paslaugų kokybę, gebėjimą persigrupuoti karantino sąlygomis, prisitaikyti prie kasdien besikeičiančios aplinkos, tinkamai informuoti gyventojus apie visus svarbius pokyčius.


Suprantame mums tenkančią atsakomybę ir stengsimės, kad šis sudėtingas laikotarpis mums visiems praeitų kuo sklandžiau“, – sako J. Varanauskienė.


Kovo mėnesio išmokų mokėjimo grafiką rasite čia: www.sodra.lt/lt/naujienos/sodros-kalendorius-ismoku-mokejimas-kova

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis