M. Navickienė: nedarbo dienos dėl vaiko priežiūros neįtraukiamos į didžiausią leistiną apmokamų nedarbingumo dienų skaičių

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė pažymi, kad į priešmokyklinio ugdymo įstaigas dėl plintančios COVID-19 pandemijos vaikų neleisti nusprendusiems tėvams vaiko priežiūrai skirtos nedarbo dienos nebus įtraukiamos į didžiausią leistiną apmokamų nedarbingumo dienų skaičių.


„Nuo sausio 1 dienos įsigaliojo nauja galimybė, kad pasirinkus vaikų neleisti į darželius abu tėvai gali gauti ligos išmokas. (...) Jei į priešmokyklinio ugdymo įstaigą neina du vaikai, abu tėvai gali turėti nedarbingumą tų vaikų priežiūrai namuose. Taip pat svarbus aspektas tas, kad vaiko priežiūra ar slaugymas nėra įtraukiamas į didžiausią leistiną apmokamų nedarbingumo dienų skaičių (...)”, – po Vyriausybės posėdžio pirmadienį sakė M. Navickienė.


„Svarbiausia žinia yra ta, kad nuo sausio 1 dienos vaikų, kurių pasirenkama neleisti į priešmokyklines ugdymo įstaigas, tėvai gali gauti ligos išmoką“, – pridūrė ji.


Seimas anksčiau nusprendė, kad ekstremaliosios situacijos ar karantino metu atsiradus būtinybei prižiūrėti vaiką, kuris yra ne vyresnis nei ketvirtokas, ar neįgalų asmenį iki 21 metų, taip pat ugdymo įstaigoje paskelbus infekcijų plitimą ribojantį režimą, nepilnamečių ar neįgalių asmenų globėjams būtų mokamos ligos išmokos. Ligos išmoką šiuo atveju siūloma mokėti 65,94 proc. išmokos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis