Tėveliai kviečiami pasinaudoti 15 Eur krepšeliu vaikų būreliams

Jau nuo praėjusių metų spalio mėnesio neformaliajam vaikų švietimui Vilniaus miesto savivaldybėje skiriamas dalinis finansavimas - 15 eurų krepšelis per mėnesį.

Tai - puiki proga mokyklinio amžiaus vaikams iš akredituotų ir programoje dalyvaujančių neformalaus ugdymo užsiėmimų išsirinkti vieną labiausiai patinkantį ir pasinaudoti neformaliojo ugdymo reikmėms skiriamu krepšeliu.

Registracija į neformaliojo ugdymo užsiėmimus mokiniams prasideda jau šiandien. Registruotis galite iki š.m. kovo 7 d. imtinai tiesiogiai susisiekdami su teikėjais iš naujai akredituotų programų. Programas galite rasti čia.

Neformaliojo vaikų ugdymo krepšeliu šiuo metu naudojasi jau 11 691 mokinys. Numatoma, kad į šio laikotarpio (kovo 1 d. - gegužės 31 d.) būrelius užsiregistruos ir dalinį 15 Eur finansavimą gaus dar iki 2 000 mokinių. Mokiniai, jau gavę finansavimą ir pasirinkę būrelį, jį lankys ir toliau iki šių mokslo metų pabaigos, t.y. gegužės 31 d. Neformaliojo ugdymo užsiėmimus tiems, kurie dar programoje nedalyvavo, bus galima pasirinkti iš 62 naujai akredituotų programų. Pasirinkimų galimybės labai įvairios - tai sporto, muzikos, kalbų, šokių, dailės, informacinių technologijų, pilietiškumo, teatro ir kt. būreliai.

15 eurų krepšelio skyrimo principas - pinigai švietimo reikmėms keliaus į įstaigas paskui vaiką, o ne tiesiogiai tėvams, ir tai nėra kompensacija. Lėšas gavusios įstaigos ir laisvieji mokytojai jas galės skirti tik tiesioginėms išlaidoms, susijusioms su veikla, pvz., įsigyti priemonių arba panaudoti darbo užmokesčiui ir t.t. Neformaliojo švietimo teikėjai gali, tačiau neprivalo sumažinti būrelio mėnesio mokesčio. Apie tai, kam planuojamas skirti dalinis finansavimas, tėveliai visada gali tiesiogiai aptarti su būrelių vadovais.

Neformalusis vaikų ugdymas gerina įvairaus amžiaus vaikų meninius, kūrybinius įgūdžius, suteikia galimybę prasmingai praleisti laisvalaikį, pagerinti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius. Vyriausybės sprendimu skiriamas krepšelis sudaro geresnes sąlygas mokyklinio amžiaus vaikų socializacijai, ypatingą dėmesį skiriant tiems vaikams, kurie iki šiol nelankė jokių užsiėmimų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis