Visi vaikai darželyje šoka ir dainuoja, tik mano nenori: ką daryti?

Darželyje įprasta, kad yra organizuojami vaikų pasirodymai, kuriuose jie dainuoja daineles ar deklamuoja eilėraščius. Ketverių metų sūnų auginanti mama klausia psichologo patarimo, ar normalu, kad jos sūnus nenori dalyvauti tokioje veikloje?

Irina klausia:

„Turiu klausimėlį, kuris neduoda man ramybės - mano keturmetis vaikas darželyje nei sportuoja, nei šoka, nei dainuoja su grupės draugais. Kai paklausiu, kodėl, atsako, kad nenori.

Na, suprantu gal vieną kitą kartą gali nenorėti, bet nuo rugsėjo nei karto nedalyvavo tokioje veikloje. Nesuprantu, kodėl ir ką daryti? Gal reiktų pas psichologą kreiptis?“

Atsako Individualiosios psichologijos instituto konsultantė, psichologė Rasa Kardaitė -Vėlyvienė, www.ipi.lt.

Miela Irina, jūsų keturmetis gali atsisakyti dalyvauti jam siūlomoje veikloje. Kaip ir mes suaugę, taip ir vaikai, pasirenka labiau mėgstamas veiklas, vieni mėgsta šokti, kiti piešti, kiti skaityti knygas ar spręsti matematikos užduotis.

Kodėl visi vaikai darželyje turi norėti šokti, dainuoti ir sportuoti? Taip įprasta? Taip reikia? Visi taip daro?..

Na, o jeigu grįžti prie jūsų rūpesčio, tai iš klausimo sunku suprasti, ar jūsų keturmetis išvis atsisako dalyvauti tokio pobūdžio veikloje, ar nedalyvauja tik darželyje ir darželio aplinkoje.

Vaikai, kurie bent vieną kartą buvo nudrąsinti, gali daugiau nebenorėti dalyvauti prieš tai jiems patikusioje veikloje.

Kad vėl pavyktų vaiką įtraukti, turi praeiti nemažai laiko ir suaugę turi labai kantriai ir ilgai drąsinti, kad vaikas patikėtų savimi ir savo jėgomis, pavyks mėgautis atliekama veikla.

Kad veikloje dalyvauti gali būti tiesiog smagu ir nereikia siekti jokių rezultatų. Gali būti, Irina, kad jūsų keturmetis yra jautrus aplinkinių reakcijai į jo atliekamas veiklas, ką jūs galėtumėte pastebėti ir padėti vaikui atlaikyti drąsindama jį.

Vida Press

Taip pat gali būti, kad jūsų keturmetis yra tvirto charakterio, užsispyręs ir siekiantis savo tikslo, kas gali daugiau padėti vaikui, nei trukdyti, tačiau tai turi vykti su tinkamas suaugusiųjų pagalba ir padrąsinimu.

Irina, konsultacija su psichologu palengvins geriau suprasti savo vaiko elgesį, o taip pat savo reakcijas ir nerimą.

Sėkmės!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis