Lankantiems privačius darželius Klaipėdoje – gera žinia

Nuo šių metų rugsėjo pirmosios dalį Klaipėdos privačiuose darželiuose už vaikų priežiūrą taikomo mokesčio planuojama kompensuoti uostamiesčio Savivaldybės biudžeto lėšomis. Tokią naują kompensavimo tvarką reglamentuojantis sprendimas teikiamas Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos svarstymui.


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, Kai vaikas jus įžeidžia, yra vienas geras būdas, kaip sureaguoti
Jei motinystė būtų profesija, mamos darbo sutartis atrodytų taip

- Šiuo metu į Savivaldybės darželius Klaipėdoje kasmet nepatenka beveik 600 vaikų, o privačių ugdymo įstaigų taikomo mokesčio dalinis kompensavimas - tai tik vienas iš šios problemos sprendimų būdų. Todėl specialistai jau rengia ir vietų skaičiaus padidinimo savivaldybės darželiuose priemonių planą, kurį pristatyti miesto politikams bei visuomenei ketinama artimiausiu metu."

Meras pažymėjo, kad vieno vaiko priežiūrai Savivaldybės darželiuose iš miesto biudžeto per mėnesį taip pat vidutiniškai skiriama apie 100 eurų, tad minėta nauja kompensavimo tvarka siekiama ir socialinio teisingumo nevalstybines švietimo įstaigas lankantiems vaikams.

Šiandien uostamiestyje oficialiai veikia 8 privačios ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigos, kurias lanko apie 250 mažųjų klaipėdiečių. Atlikus nevalstybinių darželių vadovų apklausą paaiškėjo, kad nuo šių metų rugsėjo pirmosios į mieste jau veikiančias privačias švietimo įstaigas papildomai dar galėtų būti priimta beveik 130 vaikų.

Mėnesinis mokestis už vieno vaiko išlaikymą ir priežiūrą nevalstybinėse ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose šiuo metu siekia nuo 150 iki kiek daugiau nei 500 eurų, Savivaldybės darželiuose - 65 eurus.

Parengta nauja kompensavimo tvarka numato, kad dalį lėšų už vaikų priežiūrą iš Savivaldybės biudžeto gausiančios privačios švietimo įstaigos privalės proporcingai, t. y. 100 eurų, sumažinti ir taikomą mėnesinį mokestį. Taip pat privatūs darželiai negalės keisti savo įkainių 1 mokslo metus. Kompensacijos bus teikiamos tik tiems privačius darželius lankantiems vaikams, kurių bent vieno iš tėvų ar globėjų deklaruota ir faktiška gyvenamoji vieta yra Klaipėdos miesto savivaldybės teritorijoje.

Mokesčio už ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų išlaikymą ir priežiūrą Klaipėdos nevalstybinėse švietimo įstaigose kompensavimo tvarką uostamiesčio Tarybą turėtų svarstyti balandžio viduryje vyksiančio posėdžio metu. Skaičiuojama, kad naujos kompensavimo tvarkos įgyvendinimui šiemet iš miesto biudžeto reikėtų skirti apie 152 tūkst. eurų, 2016-asiais - apie 457 tūkst. eurų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis