Psichologė - apie pirmąją meilę: kokios klaidos nepadaryti

"Mano penkiametis įsimylėjo iki ašarų. Man įdomu, kaip su jaunuoju įsimylėjėliu elgtis?", - klausia viena mama, o jai atsako psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.

Vaikiška meilė - pati gražiausia

Jau ketverių - penkerių metų pipirai pradeda rodyti simpatiją priešingos lyties bendraamžiams. Tai labai įdomus metas, nes iš vaikų elgesio matyti, kokie yra vaiko šeimos santykiai, kaip taria tėtis su mama.

Kartais labai įdomu stebėti, kaip berniukas lyg tikras džentelmenas asistuoja mergaitei, padeda, pakelia, kai kas nors jai iškrinta iš rankų, nubėga, atneša žaisliuką, paglosto galvą.

Šio amžiaus vaikai mėgsta mėgdžioti šeimos santykius, tėvų elgesį ir jeigu auga mylinčioje šeimoje, nori savo meile pasidalyti su kitais. Jeigu darželinukas simpatizuoja kokiai nors mergaitei, tai nėra tikras įsimylėjimas - greičiau draugiškumas.

Nereikia drausti vaikams žaisti meilės, šeimos, nes draugaudami skirtingų lyčių vaikai vieni iš kitų mokosi būti švelnūs, ryžtingi, šeimos santykių.Psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė

Draugiškam vaikui kiti jaučia simpatiją, su juo nori kuo ilgiau žaisti, o vėliau šią simpatiją mes, jau suaugę, įvardijame kaip pirmąją meilę - labai romantišką ir nekaltą. Labai gerai, jeigu darželinukas kuriam nors priešingos lyties bendraamžiui simpatizuoja, nes tai byloja, kad jis mato gražius tėvų santykius ir pats jaučia jų meilę. Taip vystosi jo supratimas apie šį jausmą, kurį vaikas sieja su gerumu.

Meilė ir grožis

Penkiametis jau turi savo suvokimą apie grožį. Tačiau šį supratimą vaikai paveldi iš tėvų. Todėl apkūnesnę mergaitę jau gali laikyti nepatrauklia, o mergaitės dažniau rodo simpatiją tvarkingam, gražiai sušukuotam berniukui.

Dažniausiai patraukliausias atrodo tas vaikas, kuris sugeba bendrauti ir moka kitus suburti apie save. Toks, kuris pasiūlo vis naują žaidimą, mėgsta rodyti iniciatyvą. Lyderiui dažnai simpatizuoja visi vaikai - ne tik mergaitės, bet ir berniukai, nes tai pirmoji patirtis, kad artimas gali būti ne tik mama ir tėtis, brolis ar sesutė, bet ir visai svetimas žmogutis, kad galima ne tik savo šeimos nariams jausti šiltus jausmus.

Šio amžiaus vaikai dažniausiai „myli" tą, kuris neatstumia, galbūt dėl to darželio draugystės retai kada išlieka ilgam. Vis dėlto pačiam vaikui turėti darželio meilę yra labai smagu.

Įkalbėta" gėda

Labai dažnai darželio „meilės" yra nutraukiamos, nes kas nors vyresniųjų pasišaipo iš berniuko, kad šis draugauja su panele ir yra ją įsimylėjęs.

Vaikas dar nesuvokia, ką reiškia įsimylėti, jis tik instinktyviai jaučia šiltus draugiškus jausmus. Nereikia drausti vaikams žaisti meilės, šeimos, nes draugaudami skirtingų lyčių vaikai vieni iš kitų mokosi būti švelnūs, ryžtingi, šeimos santykių.

Būtų gerai paskatinti vaikų meilę - pasikviesti į svečius berniuko draugę ar suorganizuoti kokią nors veiklą, kad vaikai galėtų pabūti kartu. Tarp įsimylėjusių vaikų užsimezga savita, tikrai nekūniška ir nieko bendra su seksualumu neturinti meilė. Šio amžiaus mergaitėms ir berniukams, supratusiems, kad jie yra skirtingų lyčių, patinka pažaisti kartu, pasikalbėti, pabėgioti.

Dažniausiai pirmoji vaikiška meilė išlieka kaip šiltas prisiminimas, kaip skanaus aromato dvelksmas. Tokia neapčiuopiama ir miela. Neverta jos ieškoti po daugelio metų, nes ji negrįžta. Bet prisiminti, kad kažkada labai kažkam patikome, visada gera.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis