Teo ir Ieva pristato: žaislai, kurie nekainuoja nė cento, o dovanoja glėbį džiaugsmo

Paprasta kartotinė dėžė vieniems - paprasta dėžė, kitiems - visas atradimų pasaulis!

Kartoniniai žaislai tuo ir žavūs, kad jie beveik nieko nekainuoja, juos lengva patobulinti, o atsibodus negaila išmesti. O kaip ugdomas vaiko kūrybiškumas! Juk piešti ir improvizuoti galima ne tik ant popieriaus lapo.

Nuspalvinti paprastą dėžę vaikui gali būti gerokai įdomiau, nei kažkokį paveikslėlį knygutėje... O svarbiausia, kad toks užsiėmimas lavina vaiko kūrybiškumą, vaizduotę ir ugdo abstraktų mąstymą. Vieni pliusai!


Ievos Andrulytės - Ptakienės nuotr.

GARAŽAS

Prieš gerą pusmetį, kai Teo pagaminau pirmąjį jo mašinų garažą, paprasta batų dėžutė man virto ne tik dėže. Nes mano nuostabai, paprasta dėžutė sulaukė tokio dėmesio, kad tuomet dar dviejų metų neturintis Teo žaidė su mašinomis ir mano pagamintu garažu ilgiau nei savaitę, kol visai jo „nesužaidė“.


Ievos Andrulytės - Ptakienės nuotr.

Toliau buvo, aišku, naujo garažo gaminimas! Smagiausia, kad tokie paprasti dėžučių garažai gali tapti puikiais lavinamaisiais ir mokomaisiais užsiėmimais. Pavyzdžiui, sunumeravus mašinas galima mokytis pažinti skaičius, kiekius ar raides. O žaidžiant juk mokytis gerokai įdomiau!

ŠEŠĖLIŲ TEATRAS

Dar vienas kartoninės dėžutės panaudojimo būdas – šešėlių teatro sukūrimas. Mūsų šeimoje jis ypač mėgstamas! Gal todėl, kad įsitraukia visi šeimos nariai. O aš esu įsitikinusi, kad jokie žaislai nesuteiks tiek džiaugsmo ir naudos, kaip žaidimas ir kūryba kartu su tėvais.

Todėl raginu pabandyti. Reikės tik dėžutės, popieriaus lapo, žibintuvėlio ir figūrėlių vaidinimui (jomis gali tapti turimi žaislai: gyvūnų žaislinės figūrėlės ar internete rasti ir atspausdinti gyvūnų siluetai).


Ievos Andrulytės - Ptakienės nuotr.

KAULIUKAS

Iš kartono pagaminti žaislai tausoja gamtą o jų funkcionalumas beribis. Kaip, pavyzdžiui, nuostabi idėja pagaminti kauliuką su užduotimis ar skaičiais. Viena dėžutė, o panaudojimo galimybių net kelios. Puikus žaidimas stambiosios motorikos lavinimui.


Ievos Andrulytės - Ptakienės nuotr.

KOSMINĖ RAKETA

Iš mažų, paprastų dalykų sukuriami dideli. Taip galima apibūdinti mūsų paskutinį šeimos projektą - raketą. Kai Teo vieną dieną sugalvojo, kad jis bus kosmonautas ir skris į mėnulį, jam būtinai reikėjo raketos. Taip iš dviejų didelių dėžių per vieną naktį gimė ji. Dabar visi namie kartais norime pabūti kosmonautais.


Ievos Andrulytės - Ptakienės nuotr.

Smagaus žaidimo ir pažinimo jums linki Ciao_Teo komanda!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis