Vaikų darželio auklėtojos turi patarimų tėvams

Nors tėvai yra pagrindiniai vaiko ugdytojai, ugdymo įstaigą lankantys mažyliai didelę dienos dalį praleidžia su pedagogais - mokytojais ar vaikų darželio auklėtojais.

Jūsų dėmesiui – vaikų darželio pedagogų patarimai tėvams, kurie atsirado iš jų patirties dirbant su vaikais ir stebint juos darželiuose.

Dažnai skaitykite

Skaitykite savo vaikams. Tai svarbi pasirengimo skaitymui pradžia, tačiau tai nėra pagrindinis tikslas. Skaitydami mes įsitraukiame į istoriją. Tai savotiška magija. Net labiausiai vietoje nenustygstantis darželinukas negali atsispirti šiai galiai. Istorijų skaitymas užmezga tarpusavio ryšį. Tai padeda vaikams pažinti pasaulį, ugdo įprotį klausyti ir pasitikėti tėvais.

Pasitelkite muziką

Sąmoningai sukurkite vaikui muzikinę aplinką! Nesvarbu, tai mokomoji muzika kompaktiniame diske važiuojant automobiliu ar dainavimas – muzika labai svarbus dalykas lavinant ikimokyklinio amžiaus vaiko žodyną, atmintį ir stiprinant socialinius įgūdžius.

Skatinkite atsakomybę

Nuolat aukštai kelkite kartelę. Dauguma darželinukų ją pasieks. Skatinkite vaikų savarankiškumą taip, kad jau penkiamečiai ir šešiamečiai būtų pakankamai savarankiški. Yra tiek daug būdų, kaip jie gali prisiimti atsakomybę už save ir savo veiksmus. Jie yra atsakingi už švarą grupėje, turi susitvarkyti po savęs pavalgę, išsiimti daiktus rytais ir susitvarkyti juos popiet. Pasiūlykite panašias galimybes namuose, atsitraukite nuo vaiko per žingsnį ir pažiūrėkite, ką jūsų darželinukas gali!

Švęskite vaikystę

Leiskite savo darželinukui juoktis, žaisti ir netgi kelti netvarką: tegul kepa, lipdo, sodina sodą, pučia burbulus ir daro pilis iš paklodžių ir dėžių. Atidžiai išklausykite, kai vaikas dalinasi tuo, ką kasdien išmoko. Nepamirškite, kuo jūsų darželinukas turi būti. Tai laikas, kai vaikai turi būti vaikais, ir vieta, kur turi būti puoselėjamos jų širdys, formuojamos draugystės, stiprinami socialiniai įgūdžiai ir skatinamas juokas.

Inicijuokite pokalbius

Gerą iškalbą turintys vaikai sulaukia didesnės akademinės sėkmės. Ugdykite gebėjimą kalbėti kiekvieną dieną realiais pokalbiais. Atsispirkite pagundai važiuojant automobilyje įjungti grotuvą. Juk tai puikus metas pokalbiui! Užduokite savo vaikui klausimus ir padėkite jam atsakyti pilnais sakiniais. Toks ankstyvųjų raštingumo įgūdžių lavinimas įmanomas net turint patį įtempčiausią tvarkaraštį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis