Kai mažas vaikas išveda iš kantrybės: 10 būdų nusiraminti

Kiekvienas iš mūsų turi savų paslapčių, kas padeda akimirką, kuomet norisi trenkti kumščiu į stalą, aprėkti ar suduoti vaikui.

Jūsų dėmesiui - 10 būdų, kurie pykčio akimirką gali padėti susivaldyti. Tikime, kad surasite jums labiausiai priimtiną ir nepadarysite to, dėl ko vėliau tektų labai gailėtis.


Gal jūs alkanas?


Gal jūs nervinatės todėl, kad esate alkana? Ir kūdikiams, ir suaugusiesiems galioja ta pati formulė - kai esi alkanas, esi piktas. Vietoj to, kad eilinį kartą aprėktumėte vaiką dėl to, kad grįžęs namo matote jo kambaryje didžiulę netvarką, pakvieskite jį į virtuvę, išgerkite drauge arbatos, pavalgykite, o tada ramiai aptarkite tvarką vaiko kambaryje. Neabejokite, toks ramus pokalbis ir tvarkymosi taisyklių nustatymas bus efektyvesnis, negu pykčio išliejimas vos peržengus namų slenkstį.


Išsimiegokite


Šis patarimas yra labai veiksmingas, tiesa, jei šią minutę esate susinervinęs, jį išpildyti kažin ar pavyks. Tačiau visai gali būti, kad įtampą, stresą ir nepaaiškinamą pyktį jaučiate dėl to, kad jums trūksta miego. Juk ir praėjusią, ir dar aną naktį jūs kėlėtės po kelis kartus - tai paduoti mažyliui iškritusį iš burnytės čiulptuką, tai pakelti nuslydusią antklodę, tai paduoti gerti. Miego trūkumas - dažna tėvų problema, dėl kurios kyla šalutinių problemų.


Atsitraukite


Jeigu jaučiate, kad tuoj pratrūksite ir suduosite vaikui, atsitraukite. Tai yra, nusisukite, ženkite žingsnį atgal, išeikite į kitą kambarį, suskaičiuokite iki dešimties, giliai įkvėpkite ir iškvėpkite. Jei šalia yra kitas žmogus, palikite jam mažylį ir išeikite pasivaikščioti į lauką, pakvėpuokite gryno oro balkone. To pakaks, kad blaiviai įvertintumėte prieš tai buvusią situaciją.


Užsiimkite kokiu nors darbu


Taip, tai irgi tiesa - fizinis darbas ramina ir „iškrauna" neigiamas mintis. Jūs galite plauti grindis, perdėlioti spintoje rūbus, žodžiu, fiziškai veikti kažką, kas padėtų jums nukreipti mintis. Labai padeda piešimas. Jeigu nesate kūrybiškas žmogus, nesvarbu - monotoniškas piešimas ar spalvinimas padeda nusiraminti. Žodžiu, pasistenkite „įdarbinti" savo rankas, kad jos nepadarytų blogo vaikui, dėl ko vėliau graušitės ir jūs, ir kentės vaikas.


Vanduo ramina


Vanduo turi ypatingų galių - jis atpalaiduoja, ramina, gaivina. Jeigu turite galimybę, išsimaudykite vonioje ar duše. Jei neturite tam laiko - nusiprauskite vandeniu veidą, sudrėkinkite alkūnes, riešus.


Raskite laiko tik sau


Nuolatinis buvimas su mažu vaikučiu bei jo priežiūra yra nelengvas darbas. Nuvargusi mama vos pagalvojusi apie tai, kad dabar reiks vėl eiti į tą patį parką, kaip ir vakar, virti tą pačią košę, kaip ir vakar, gali suirzti. Labai svarbu neužsikrauti visų pareigų tik sau, dalinkitės jomis su kitais artimaisiais. Tam, kad būtumėte pailsėjusi, rami ir laiminga, jūs neturite pamiršti savęs, savo poreikių. Nesvarbu, kas tai - siuvinėjimas, teatras, kavos gėrimas su drauge ar kiti moteriški malonumai, kurie teikia jums pasitenkinimą. Nepaisant to, kad esate jauni tėvai, pasistenkite rasti laiko ir pasibuvimui tik dviese, ir vienatvės.


Sportuokite


Sportavimas ir fizinė veikla suteikia energijos, kuri palaiko organizmo tonusą, leidžia į daugelį dalykų pažvelgti objektyviau. Tam nebūtina keliauti į sporto klubą ar stadioną, pasimankštinti galite ir namuose.


Pasistenkite įsijausti į vaiko kailį


Vaikai yra maži ir negali kontroliuoti savo elgesio, emocijų taip, kaip suaugusieji. Jie to tik mokosi. Kartais labai padeda patarimas pabandyti įsijausti į vaiko kailį. Jeigu jus erzina mažų vaikų lėtumas, tam tikrų įgūdžių nebuvimas, nugalėkite save ir priimkite tai kaip neišvengiamą duotybę: kad ir kiek laiko užtruktų salotų gaminimas, kai jums padeda vaikas, neatimkite šio malonumo iš jo. Prisitaikykite prie jo tempo, ir malonumas abiem bus garantuotas.


Nepamirškite humoro


Humoras gelbsti daugelyje nepatogių situacijų, kodėl gi to neišbandžius, kai iš kantrybės išveda vaikas? Kai jis krenta ant grindų ko nors reikalaudamas, neskubėkite smerkti ir nervintis, negalvokite, ką apie tai pasakys kiti („o kam tai rūpi?"), o pažvelkite į tai su humoru.


Leiskite sau būti laimingu


Dažnai nepasitenkinimas jaučiamas tada, kai ribojame save, atsisakome veiklos, kurios labiausiai norime: dirbti, pabūti vienumoje ir pan. Pasistenkite suprasti ir įvertinti tai, kad vaiko auginimas - didelė vertybė. Semkitės iš to viską, kas jums mieliausia ir brangiausia. Pažaisite, išvirsite pietus, paguldysite, ir tada ateis ypatingas laikas, kurį galėsite skirti sau.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis