Kaip nulipdyti tobulą senį besmegenį

Galvojate,kad tai labai paprasta? Ne visai, gerbiamieji.

Jeigu nenorite susilaukti vaikų komentaro „Mama, tėti,o kas čia per Šrekas?", kviečiame paskaityti šią tobulo senio besmegenio lipdymo instrukciją.

Taisyklė Nr.1

Purus sniegas tinkamas snieglentei ir fotografavimui. Na, o geram sniego besmegeniui reikia drėgno sniego, tokio, kuris liptų ir būtų puiki statybinė medžiaga. Toks sniegas paprastai būna, kai lauke temperatūra svyruoja apie nulį.

Taisyklė Nr.2

Seniui besmegeniui statyti išsirinkite atvirą ir gerai matomą vietą. Geriausiai tam tinka šešėlis, vieta, kurios nepasiekia tiesioginiai saulės spinduliai.

Taisyklė Nr.3

Trys sniego rutuliai turi būti ne sulipdyti rankomis, o suridenti. Apatinis rutulys turi būti didžiausias, vidurinis – mažesnis, o viršutinis – mažiausias.

Taisyklė Nr.4

Vietas, kur susiliečia visi trys rutuliai, rankomis aplipdykite sniegu, kad tvirčiau laikytųsi.

Taisyklė Nr.5

Senio besmegenio veidas turi būti atsuktas į šiaurę. Taip išvengsite greito ištirpimo pašvietus saulei.

Taisyklė Nr.6

Seniams besmegeniams negalioja KMI (kūno masės indekso) taisyklė. Atvirkščiai, kuo senis yra stambesnis, tuo simpatiškesnis.

Taisyklė Nr. 7

Baigus statyti senį besmegenį, apipurškite jį vandens purkštuku ir sulyginkite rankomis. Taip tarsi užtvirtinsite sniegą, kad jis geriau laikytųsi ir suformuosite taisyklingesnę formą.

Fotolia nuotr.

Ar žinojote, kad pirmasis oficialus senio besmegenio atvaizdas žinomas nuo 1380 metų, o jo lipdymo tradicijos siekia viduramžius.

Tačiau tik 19 amžiuje senis besmegenis tapo populiariu ir teigiamu personažu, apie kurį kuriamos pasakos ir eilėraščiai.

Fotolia nuotr.

Rekordų knygoje įrašytas didžiausias senis besmegenis „gimė" JAV. Jis buvo daugiau kaip 37 metrų aukščio ir jam pastatyti reikėjo 7000 tonų sniego.

Pasaulinė senio besmegenio diena minima sausio 18 dieną.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis