Vienas paprastas būdas išmokyti vaiką vertinti gaunamas dovanas

Daugelis iš mūsų žino problemą, kad vaikas, nuolat gaunantis dovanų, po kiek laiko nebemoka jų branginti ir jausti dėkingumo.

Gimtadienis ar Kalėdos neretai tampa tikru išbandymu tėvams. Vaikas gauna glėbį žaislų, kuriais pasidžiaugęs vieną dieną, vėliau juos nutrenkia į kampą ir nebeprisimena.

Kaip išmokyti vaiką jausti dėkingumą už gautą dovaną? Kaip išmokyti jį vertinti tai, ką jis gauna?

Labai gražią idėją pateikė australų TV žvaigždė Sally Obermeder. Ji augina penkerių metų Annabelę, kuri ką tik užpūtė žvakutes ant savo gimtadienio torto.

Mergaitės mama savo socialiniame tinkle pasidalino dukters su gimtadienio dovanomis nuotrauka ir pakvietė savo bičiulius padiskutuoti šia tema.

Pasak Sally, dovanų buvo gausybė, todėl ji sugalvojo tokią taisyklę, kad mergaitė kas savaitę galės atidaryti vieną dovaną. Tačiau tokiu atveju paskutinę dovaną tektų išvynioti tik 2020 metais. Tai ne išeitis.

Mama sugalvojo kitą būdą: mergaitė galės išpakuoti po dovaną kas kelias dienas, tačiau sąlyga bus ta, kad ji tai galės padaryti tik po to, kai parašys padėkos atviruką už jau išpakuotą dovaną jos dovanotojui. Taigi, esmė tokia: išpakuoji dovaną, pasidžiaugi ja, parašai padėkos laišką dovanotojui ir tik tada gali pakuoti kitą.

Jauna mama sako nenorinti sugadinti vaikui to džiaugsmo, kurį jis jaučia gaudamas ir išpakuodamas dovanas, tačiau pasak jos, tai būtina kažkaip kontroliuoti.

Instagrame užvesta diskusija pasirodė aktuali daug kam. Sally pasirinktas būdas daugeliui pasirodė tinkamas ir gražus. Gauni dovaną, parašai padėkos atviruką (šiuo atveju mergaitė nupiešia savo piešinuką), o tada jau gali džiaugtis kita dovana.

Kaip jums atrodo toks būdas? Kaip mokote savo vaikus vertinti gaunamas dovanas? Pasidalinkite patirtimi komentaruose.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis