5 nepaprastai mieli rankų darbo siurprizai Velykoms (FOTO)

Nors Velykų bobutė vis dar nėra tokia madinga kaip Kalėdų Senelis, bet vaikai ją tikrai pamiltų, lauktų ir ja džiaugtųsi, jei tik ši netingėtų būti šiek tiek išradingesnė ir Velykų rytą ant palangės paliktų ne tik virtą ar šokoladinį kiaušinį.

1. Maži džiaugsmeliai

Jei prisimintumėte save vaikystėje, tai prisimintumėte ir tai, kad nieko nėra smagiau, nei atsidaryti mamos papuošalų dėžutę, močiutės sagų stalčių ar senelio įrankių dėžę, traukti iš jos įvairius mažus ir didelius daiktus, kuriems tarsi savaime susikuria įdomiausios istorijos.

Pagalvokite, kas labiausiai įkvepia jūsų berniuką ar mergaitę svajoti, ir pridėkite pilną dėžutę tų mažų pasvajojimų. Tai gali būti įdomios sagos, maža karūnėlė, būrelis mažų vaisinių pastilių, dinozauro mini figūrėlė ir t. t.

Reikės tik degtukų dėžutės, žinių apie savo vaiką ir pastangų padaryti, kad tai atrodytų daugiau ir gražiau nei paprasta degtukų dėžutė. Tai pavasario džiaugsmų dėžutė.

Fotografė Nendrė

2. Lauktuvių lagaminas

Prie šio darbelio teks pasėdėti truputį ilgiau – kol paprastą degtukų dėžutę paversite lagaminu. Reikės rusvo popieriaus – juo apklijuosime abi degtukų dėžutės dalis ir tamsaus rudo popieriaus – iš jo iškirpkite šešis skritulius (bus lagamino kampų „aptaisai"), dvi ilgesnes plonas juosteles (jomis apjuosime lagaminą) ir vieną trumpą – tai rankenėlė. Į dėžutę įdėkite lauktuvių, pavyzdžiui, mažutį šokoladinį kiaušinuką. Lagaminą „uždarykite" ir paslėpkite arba padėkite ant palangės.

Fotografė Nendrė

3. Vienas didelis saldainis!

Mažų vaikų mamos bijo švenčių, nes visos geros tetos ir dėdės vaikams dovanoja maišus saldainių. O jei dar Velykė saldainį atneša! Tačiau jei saldainis – naminis, „vardinis", su linkėjimu – ir vienui vienas, tai visai kas kita!

Kai vaikai sumigs, išvirkite tą didelį saldainį, gražiai įpakuokite, perriškite gražiu kaspinu, įdėkite į dėžutę ir tegul jis laukia Velykų ryto.

Kaip daryti?

Puode išlydykite apie 70 g sviesto, supilkite 150 g rudojo cukraus ir indelį saldinto kondensuoto pieno. Virkite ant nedidelės ugnies (kad vos vos kunkuliuotų) nuolat maišydama, kol masė taps karamelinės rudos spalvos. Masę atvėsinkite (turi būti vos šilta), iškrėskite ant kepimo popieriaus ir pabandykite suformuoti lyg ir vyniotinį. Stenkitės, kad būtų ilgas, bet nelabai aukštas. „Vyniotinį" dėkite į šaldytuvą, kad sustingtų. Supjaustykite plonais ritinėliais, juos papuoškite, suvyniokite kaip saldainį.

Fotografė Nendrė

4. Geros nuotaikos knygelė

(Labai tiks močiutei, seneliui, tetoms ir dėdėms, juk visiems dovanos patinka!)

Kai užslenka nuobodulio, blogos nuotaikos ar liūdesio debesėlis, nėra nieko geriau, kaip turėti kišenėje šokolado gabalėlį ar apelsininės kramtomosios gumos, ar bet kokį kitą nuotaikos gerintoją. Mažutė dėžutė su mielų žmonių nuotraukomis, linksmais paveiksliukais, linkėjimais – kaip tik tai, ką reikėtų turėti kišenėje, kad ir kur būtum. Sukurkite po tokią kiekvienam šeimos nariui, juk Velykos – džiaugsmo dovanojimo diena.

Reikės mažyčių nuotraukėlių, spalvotų paveiksliukų, smagių, įkvepiančių sentencijų ir t. t., popieriaus ir klijų. Iš popieriaus iškirpkite šiek tiek siauresnę nei degtukų dėžutė popieriaus juostelę, ją sulankstykite armonikėlės principu, apklijuokite nuotraukomis, paveikslėliais, nupieškite miniatiūrinių piešinukų ir sulankstytą įdėkite į dėžutę (vieną juostelės galą galima priklijuoti prie dėžutės dugno).

Fotografė Nendrė

5. Drabužinė

Tai dovana mergaitei, kuri jau turi visas lėles, kokias tik svajojo turėti, bet dar neprarado džiaugsmo jas rengti, šukuoti, migdyti, su jomis kalbėti ir būti geriausia jų draugė. Ant popieriaus lapo nupieškite mielą mergaitę, ją iškirpkite, aprenkite mažutėmis popierinėmis suknutėmis, apaukite miniatiūriniais bateliais, nupieškite ir iškirpkite mažą pagalvėlę ir užklotėlį – degtukų dėžutė gali būti naujos lėlytės ir spinta, ir lovytė.

Reikės tik prisiminti, kaip karpomos popierinės lėlės ir drabužėliai.

Fotografė Nendrė

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis