Dizainerės patarimai, kaip pritaikyti namus padidėjus šeimai

Neretu atveju įsigyjantys būstą žmonės galvoja apie šiandienius poreikius. Vis tik dažnai atsitinka taip, kad gimstant pirmagimiui nėra galimybių greitu metu išsikelti į erdvesnį būstą.

Tokiomis aplinkybėmis atsiranda nemažai iššūkių – kaip sutalpinti papildomus daiktus, kad visi turėtų vietos sau? Kaip paversti namus jaukia ir saugia erdve mažyliui?


Vilnietė Kristina 50 kv. m. bute gyvena kartu su vyru ir trejų metų dukra. Jaunos šeimos bute, kaip jau tampa įprasta Lietuvoje, – miegamasis ir su virtuve sujungta svetainė.


Moteris pasakoja, kad gyvenime atsiradus vaikui, namai tapo kur kas kitokie: visur guli daugybė mergaitės žaislų, dėl kurių net svetainė tapo rožinė. „Dukros vaikiška virtuvėlė, kiti jos žaidimai sudėti viename kambario kampe, tuo tarpu kitame – pūpso žaidimų namelis, lego dėžės ir piešimo rinkiniai“, – pasakoja Kristina.


Moteris pripažįsta, kad gyvenant mažame būste, tikru iššūkiu tampa tvarka. Norint namus išlaikyti tvarkingus, reikia ieškoti įvairių sprendimų daiktams sudėti. Taip pat reikia nepamiršti, jog vaiko žaislai jam turi būti lengvai pasiekiami, tad tenka galvoti, kur sutalpinti rečiau naudojamus daiktus.


„Balkone laikome nemažai daiktų. Vis dėlto ir to nepakanka. Kad išnaudotume erdvę, planuojame įsigyti funkcionalius baldus. Artimiausias pirkinys – dėžes, ant kurių būtų galima ir sėdėti“, – teigia vilnietė.


Vis tik moteris pripažįsta, kad įsikuriant naujame bute nebuvo išvengta klaidų ir neapgalvotų sprendimų.


„Pirkome miegamojo lovą be patalynės dėžės, taip praradome dar vieną vietą, kurioje būtų galima susidėti rečiau naudojamus drabužius ar daiktus“, – savo patirtimi ir patarimu dalijosi Kristina.


Dabar visa tai laikoma koridoriuje esančioje spintoje. Žemesniosios spintos lentynos skirtos mergaitės daiktams.


„Ji pati juos išsitraukia, panaudojus – lengvai padeda į vietą“, – priduria Kristina.


Vis dėlto Kristina prisimena ir iššūkius, su kuriais susidūrė, kai mergaitė pradėjo ropoti ar vaikščioti. „Mažas vaikas mėgsta visur ropoti ir tyrinėti aplink esantį pasaulį. Ji bandydavo atidaryti spintelių dureles, pradėjus vaikščioti – bijodavome, kad nesusižeistų į aštrius kavos staliuko kampus ar neliestų elektros lizdų", – pirmaisiais rūpesčiais dalijosi moteris.


Miegamuoju vis dar pavyksta dalintis trise


Jaunos šeimos gyvenimas verda svetainėje – čia jie valgo, ilsisi, o dukra žaidžia. Miegamasis – jaunos šeimos poilsio zona, kuri skirta miegui, poilsiui ir ramybei, kai jos norisi.


Gamintojo archyvas


Kol mergaitė maža, trijų asmenų šeima nesunkiai dalijasi vienu miegamuoju. „Mergaitės lova yra dviejų dydžių – jos nesam išskleidę, kol kas nereikia. O kaip bus po to, kai dukra paaugs – matysim. Galbūt, mes su vyru kraustysimės į svetainę, o miegamąjį paversime dukros kambariu“, – svarsto jauna moteris. O kol kas Kristina džiaugiasi tokiu miegamuoju ir šyptelėjusi prisipažįsta: „Miegame visi kartu, o miegančią dukrą galiu lengvai ranka paliesti.“


Moteris teigia, kad šeima prie gyvenimo nedideliame bute prisitaiko nesunkiai, o apgalvoti sprendimai jau tapo kasdienybe. „Prieš pirkdami bet kokį daiktą namams, stengiamės pirkti tik tuos, kurie dera prie bendro vaizdo bute. Bute laikome tik būtiniausius daiktus“, – pagrindiniais principais dalijasi jauna mama.


Kristina atvirauja, jog trinties namuose kol kas nejaučia: „Jeigu yra poreikis pabūti atskirai, galima nueiti į miegamąjį. Pavyzdžiui, kol dukra žaidžia svetainėje, aš miegamajame žiūriu filmą ar skaitau knygą". Jauna moteris kaip tik džiaugiasi, kad dukra visada šalia. „Tačiau manau, kad kai vaikas paaugs, gali būti sunkiau“, – neslepia jauna moteris.


Dizainerė pataria


IKEA interjero dizainerė Morta Žukaitė taip pat pastebi tendenciją, kada pasikeitus gyvenimui ir pagausėjus šeimai, būstą keisti į didesnį daug žmonių tiesiog neturi galimybės. Vis dėlto tam, kad ir nedideli namai taptų jaukūs, saugūs mažyliui bei patogūs šeimai, dizainerė dalijasi patarimais.


„Jei šeima daugiausia laiko praleidžia svetainėje, būdami kartu, siūlyčiau tą erdvę apgalvoti iš naujo“, – pataria interjero dizainerė.


Pasak M. Žukaitės, nors pagrindinė problema butuose yra daiktų laikymas, tai padarius protingai, tikrai galima atrasti vietos gyvenimui.


„Vaiko erdvę svetainėje suplanuokite iškart, taip pat kaip tėvų poilsio ar filmo žiūrėjimo zonas“, – patarimais dalijasi dizainerė. Pasak jos, atsiradus mažyliui jo daiktai pasklinda visur, tačiau jei vaikas nuo mažens žinos savo erdvę, kurioje bus jo žaislai, formuosis įprotis susitvarkyti po žaidimo. Vaikams patinka aiški ir saugi jų erdvė.


1 patarimas. Vaikų žaidimo ir poilsio zonas svetainėje galite atskirti lentynomis.


Gamintojo archyvas


2 patarimas. Norėdami sutalpinti daug daiktų, tačiau išlaikyti namus tvarkingais – naudokite lentynas ir užtraukiamų užuolaidų sprendimą.


Gamintojo archyvas


3 patarimas. Žaislams tvarkingai sudėti rinkitės žaisladėžes, pufus su sėdėjimo funkcija, ištraukiamus stalčius, kuriuos uždarius jie tampa suoliukais.


Gamintojo archyvas


4 patarimas. Ypač patogus sprendimas – daiktų laikymo sistema, kai atskiros žaislų dėžes susideda į bendrą rėmą.


Gamintojo archyvas


5 patarimas. Saugumui užtikrinti dizainerė siūlo atsitūpti iki vaiko ūgio ir pabandyti namus apžvelgti vaiko akimis. Taip lengviau pastebėsite galimus pavojus.


Elektros lizdams naudokite kamštukus.


Gamintojo archyvas


Stalčiams – atidarymo stabdiklius.


Gamintojo archyvas


Aštriems kampams – specialias apsaugas.


Gamintojo archyvas


Spintų durelėms – varstymo užraktus.


Gamintojo archyvas


Durims į kitą kambarį – stabdiklius.


Gamintojo archyvas


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis