5 patarimai, kaip nepavargti atostogaujant su vaikais

Kaip sakė Simpsonų herojus Houmeris: ,,Atostogos su vaikais yra 24 valandas per parą trunkantis sunkus darbas". Tokiose atostogose yra nulis poilsio, nulis sekso, nulis ramybės, nulis džiaugsmo. Ar tikrai atostogos su vaikais panašesnės į sunkų darbą nei į malonų poilsį?

Psichologė Gintarė Jurkevičienė iš VŠĮ "Mokymų ir psichologinio konsultavimo centras" pristato rekomendacijas bendroms tėvų ir vaikų atostogoms:

1. Nepamirškite vaiko dienos ritmo. Jei turite vaikų, tai greičiausiai jau įsivaizduojate, kad tie laikai, kada keldavotės, kada norite ir miegate, kiek norite seniai baigėsi. Ta pati taisyklė galioja ir atostogaujant su vaikais, nes vaikų dienos ritmas atostogų neturi.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Gydytojas E.Jakiūnas: orgazmą gimdymo metu mačiau du kartus
VIDEO: neeilinė vyro reakcija sužinojus, kad jis taps seneliu

Tai reiškia, kad atostogaujant dieną planuokite atsižvelgdami į vaiko miego ir valgymo įpročius, nes nemiegojęs ir alkanas vaikas džiaugsmo ir atsipalaidavimo tikrai nepridės, o su ramiu, sočiu ir išsimiegojusiu vaiku galima ir atsipūsti.  Be to, grynas oras, kelionės ir pasikeitusios aplinkybės gali prikrėsti pokštų, todėl visada naudinga turėti ką vaikui užkąsti, atsigerti ir kur nusnūsti.

2. Keliaukite su kompaniją. Čia galimi du variantai: keliaukite su draugų kompanija, kuri turi panašaus amžiaus vaikų tam, kad vaikai galėtų kartu žaisti, o jus galėtumėte maloniai pabendrauti. Tačiau nepamirškite, kad vaikams iki 7 metų žaidžiant, kartas nuo karto reikalinga suaugusiųjų priežiūra ir įsikišimas tam, kad žaidimas netaptų peštynėmis. Kitas atostogų variantas su kompanija: atostogaukite su seneliais, tetomis ar dėdėmis, t.y., tais žmonėmis, kurie jums palengvins vaikų priežiūra ir jūs turėsite laiko pagulėti paplūdimyje, pasivaikščioti ar su antra puse romantiškai pavakarieniauti.

3. Skirkite išskirtinio dėmesio vaikui. Gavęs išskirtinio dėmesio vaikas bus ramesnis, laimingesnis ir nereikalaus dėmesio netinkamu momentu bei netinkamais būdais. Tai reiškia, jei vaiką pastebėsite, kai jis elgsis tinkamai, pvz.: tvarkingai pavalgys, jam nereikės pradėti ožiuotis tam, kad gautų iš jūsų dėmesio.

4. Pasitelkite fantaziją. Jūsų fantazija bus nepamainoma, kai susidursite su nenumatytomis ar neįprastomis aplinkybėmis, tokiomis kaip: ilga kelionė automobiliu, pamiršti žaislai, vaiko nemėgstamas maistas ir pan. Ilgoje kelionėje automobiliu galite skaičiuoti karves, kitas mašinas, kelio ženklus, galite ieškoti pasislėpusio pirato/pepės ilgakojinės, Žaibo Makvyno ir pan.

Paplūdimyje ar miške galima žaisti su akmenukais, pagaliukais, statyti pilis, vaizduoti dinozaurus. Svarbu vaikus nukreipti į žaidimą, o paskui jau jie tęs jūsų iškeltą idėją.  Kai vaikams neįdomu muziejuose ar kitose lankytinose vietose, jums vėl praves fantazija. Į senovinę pilį galima eiti ieškoti užburtų princesių ar drąsių riterių. Jei neturite daug fantazijos sudominti vaiką nelabai jam įdomiais dalykais, tada derėkitės, t.y., jei ramiai elgsiesi muziejuje, išėję iš muziejaus galėsime eiti pasisupti ant sūpynių ir pan. Tik būtinai vaiko apdovanojimas turi eiti po, o ne prieš tinkamą elgesį.

5. Užtikrinkite saugumą vaikui.Nematytos vietos, nauji įspūdžiai jautriam vaikui gali padidinti nerimo lygį, todėl naudinga pasirūpinti vaiko psichologiniu saugumu. Jį gali užtikrinti jūsų įprasti ritualai, pvz.: pasaka prieš miega, pasikutenimas atsibudus ir pan. Taip pat naudinga turėti vaikui įprastų žaislų, knygučių, kurios sukurtų saugumo pojūtį.

www.kaunepsichologas.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis