Vaikas negirdi ir neklauso jūsų? – Išbandykite šiuos patarimus

Kartais sunku rasti tinkamus žodžius,kad paaiškintume vaikui tai, ką norime. Susipykti, apšaukti vaiką, kalbėti pakelti balsu – ne išeitis. Jūsų dėmesiui – keletas žinomų, bet, galbūt, primirštų gudrybių, kaip susikalbėti su vaiku.

Kalbėkite pašnibždomis


Jau seniai žinoma komunikacijos aksioma, kad informacija yra labiau priimama tada, kai pasakoma tinkamu tonu. Mes juk geriau įsimename ne pasakytus žodžius, o patį kontekstą – kaip atrodė sakantysis, koks jo buvo balso tonas ir tembras. Ši taisyklė svarbi, kai kalbame apie vaikus. Jeigu mes kalbame su vaikais pakeltu balso tonu, mes taip parodome savo silpnybes ir agresiją. O tada belieka sulaukti agresyvaus atsako iš vaiko.


Kaip pasakyti vaikui tai, ką norite, kad jis jus išgirstų? Ogi pabandykite pačią svarbiausią informaciją pasakyti... pašnibždomis. Jeigu pašnabždėsite vaikui kelis svarbius žodžius, jis iš karto suklus išgirdęs tylią kalbą. Juk pašnabždomis visada sakomos paslaptys ir įdomūs dalykai – gal ir verta paklausyti?


Atsiprašau


Suaugusieji tikrai ne visada teisūs. Jie irgi klysta. Atsiprašo suklydę savo tėvų, draugų, bendradarbių, klientų. Nebijokite atsiprašyti ir savo vaikų. Taip jūs parodysite, kad esate ne tobulas, o toks, kaip ir jis – klystantis ir atsiprašantis, žmogiškas. Be to, taip jūs savo pavyzdžiu ugdysite labai svarbią vaiko savybę – mandagumą.


Akių kontaktas


Pabandykite paprastą eksperimentą: kalbėkite su žmogumi žiūrėdami jam į akis ir nežiūrėdami. Kada geriau išgirdote ir supratote sakomą informaciją? Taip, kai žiūrėjote į akis. Tam, kad būtumėte su vaiku viename akių lygyje, pritūpkite ar prisėskite. Jei vaikas žaidžia ar yra užsiėmęs, paprašykite jo: „Pažiūrėk į mane...". Kai žiūri kam nors į akis, jau savaime imi kalbėti švelnesniu tonu.


Patirtis


Kai vaikui nesiseka nupiešti norimo piešinio, pastatyti norimos kaladėlių pilies, paaiškinkite, kad tai yra normalu. Įgūdžiai atsiranda tada, kai juos nuolat tobuliname, o patirtis – kai klystame ir pasimokome iš savo klaidų. Papasakokite savo asmeninį pavyzdį, kaip jums buvo vaikystėje: gal ir jums nesisekė rašyti kurios nors raidės, gal skaityti išmokote tik įdėję daug pastangų?.. Vaikui tai bus didelė paspirtis nebijoti klaidų, kurias įveikę mes augame kaip žmonės.

Vida Press

Tu gali!


Priminkite vaikui, kad jis tikrai gali pasiekti užsibrėžto tikslo, paskatinkite ir padrąsinkite jį. Nevadinkite jo nevykėlių, neskubėkite siūlyti savo pagalbos, jei matote, kad darbas yra jo jėgoms, o tereikia daugiau laiko, kantrybės ir pastangų.


Taip, vaikams sunku suprasti laiko sąvoką, jie visko nori čia ir dabar. Tačiau vieną kartą pasisekus, vaikas ima dar labiau pasitikėti savo jėgomis.


Būkite šalia, kai prireiks pagalbos


Būkite kantrūs augindami vaikus. Išklausykite jų pasakojimų apie darželio įvykius, mokyklos nuotykius. Vaikai labai puikiai jaučia, kada su jais bendraujate iš tiesų, o kada tik esate šalia ir atsakinėjate jam automatiškai: „aha, taip", „gerai", „šaunuolis". Jei tą minutę iš tiesų neturite laiko, taip ir pasakykite. Tačiau padarę savo darbą, būtinai prisėskite prie vaiko ir visu 100 procentų būkite su juo.


Juokas


Humoras gelbsti daugelyje sunkių situacijų. Neretai yra labai sveika ir protinga susiklosčiusią nepatogią situaciją paversti juokais. Juokas – vienas iš geriausių mūsų sąjungininkų, kai norime išspręsti konfliktą. Nebijokite kvatotis, šėlti ir dūkti drauge su savo vaikais – tai į naudą visiems.


Meilė


Tai pirmoji ir svarbiausioji santykių su vaikais paslaptis. Nebijokite sakyti vaikams, kaip labai juos mylite. Meilę išreikšti galima ir fiziniais prisilietimais – glostymais, apkabinimais, nešiojimais ant rankų, taip pat staigmenomis ar dovanomis. Tačiau nepamirškite ir visais laikais visiems taip reikalingo posakio:"Aš tave myliu".

Vida Press


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis