Kaip pasirūpinti atopiška oda einant į lauką šaltuoju metu?

Sergantiems atopiniudermatitu sportas visais metų laikais yra puikus būdas atsipalaiduoti, valdyti stresą ir palaikyti bendrą organizmo sveikatą.

Ypač rekomenduojamas pasivaikščiojimas intensyviu žingsniu gryname ore ar spygliuočių miške. Žinant, jog šaltas ir sausas žiemos oras gali pabloginti egzemos eigą, svarbu laikytis tam tikrų odos priežiūros principų, kad jūs ar jūsų vaikas galėtumėte mėgautis žiemos teikiamomis pramogomis.

Emolientai atopinės odos priežiūrai svarbūs bet kuriuo metų laiku, tačiau žiemą, kai oda ypač jautri dažniems temperatūros pokyčiams ir vyrauja sausas oras, juos reikėtų naudoti dažniau, ypač prieš einant į lauką.

Žiemos metu ar tiesiog esant atšiauriam orui, jei planuojate ilgiau būti lauke ar užsiimti žiemos sportu (čiuožti, slidinėti ar važinėtis rogutėmis), atviras kūno vietas (veidą, ausis, plaštakas) 20 min. iki išėjimo į šaltą orą rekomenduojama patepti riebesniu (nei naudojate įprastai) kremu ar tepalu.

Kad buvimas lauke būtų malonus:

- renkitės pagal orą, palikdami kuo mažiau neuždengtų kūno vietų;

- vaiką renkite sluoksniais (o ne vilkite vieną storą rūbą), kad esant reikalui galėtumėte viršutinį sluoksnį nurengti ir taip išvengtumėte perkaitimo – tai skatina niežėjimą ir norą kasytis;

- rinkitės medvilninius, bambukinius, šilkinius ar kitokius natūralaus pluošto drabužius;

- kuo greičiau nurenkite drėgnus drabužius, nuaukite šlapius batus;

- nepamirškite nusiprausus gausiai sutepti viso kūno odą emolientu.

http://atopinis.lt/blogas/kaip-pasirupinti-atopiska-oda-einant-i-lauka-saltuoju-metu/

Užsakymo nr.: PT_77350911

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis