Ar atopiniu dermatitu sergantis vaikas gali turėti augintinį?

Kai kalbama atopinį dermatitą (AD) ir jo paūmėjimus, vienareikšmiškai teigiama, kad atopinio dermatito būklę pablogina neigiamos emocijos. Ir tai nestebina, juk sergant AD būtina tiek daug pakeisti, vengti ar net atsisakyti.

Namuose jau kelintus metus pilnaverčio šeimos nario statusą turintis šuo arba katinas staiga gali tapti nepageidaujamas. O juk tai daugelio mažylių mylimiausias žaidimų draugas, kurio jie gali netekti, o kartu ir daug gerų emocijų... Ar visada reikia atsisakyti augintinio, jeigu vaikui nustatomas atopinis dermatitas?

Šį klausimą reikėtų spręsti su gydytoju alergologu. Kodėl?

Pirmiausia atsakymas yra toks, kad augintinio nereikėtų atsisakyti, jeigu yra nustatytas atopinis dermatitas. Tačiau reikia stebėti, ar prasideda ryškūs paūmėjimai, susiję su augintinio kontaktu ir gydytojas alergologas nustato įsijautrinimą katei ar šuniukui.

Ar egzistuoja hipoalerginės šunų veislės? Visi šunys šeriasi, gamina pleiskanas ir išskiria seiles. Tačiau šiose „atliekose“ esantys baltymai skiriasi. Be to, alergenų kiekis gali būti sumažintas tinkamai prižiūrint kailį, pvz., dažnai (2 kartus per savaitę) maudant. Veislės, kurios mažiau šeriasi, laikomos labiau hipoalergiškomis, kadangi šunų pleiskanos ir seilės prilimpa prie plaukų ir nepatenka į aplinką. Tačiau svarbiausią vaidmenį vis dėlto atlieka baltymai.

Net jeigu įsigyjate plikąjį šunį, jis vis tiek gali gaminti alergenus. Norint įsigyti tinkamą šunį, reikia žiūrėti, kaip konkretus šuo veikia konkretų žmogų – tas pats šuo vienam puikiai tiks, o kitam ne. Kitaip tariant, kas tinka vienam, gali visiškai netikti kitam. Kai kurių veislių šunys tam tikriems žmonėms tinka labiau, tačiau to priežastys iki galo vis dar nežinomos.

Pasak kai kurių tyrimų, ankstyvas gyvūno atsiradimas namuose sumažina tikimybę tapti alergišku. Yra pranešimų apie asmenis, kurie tapo mažiau alergiški, kai aplinkoj nuolat sukiojosi gyvūnai.

Alerginės kilmės atopiniu dermatitu sergantiems žmonėms tinka šiurkščiaplaukiai ar garbanotu kailiu šunys, kadangi jie turi mažiau pleiskanų, šunys itin trumpu kailiu be poplaukio (čihuahua), kai kurios primityvios veislės itin trumpu kailiu (basendžiai, levretės).

Patartina vengti tokių veislių kaip anglų buldogai, afganų kurtai, šarpėjai, kokerspanieliai, taksai, dobermanai, vokiečių aviganiai, airių seteriai, mopsai, springerspanieliai.

Tad neskubėkite priimti sprendimų dėl augintinio, nes atimtos geros emocijos gali nuliūdinti mažylį ir taip pabloginti jo odos būklę. Priimkite šį sprendimą atlikę būtinus tyrimus ir pasitarę su gydytoju alergologu.

http://atopinis.lt/blogas/ar-imanomas-sis-duetas-augintinis-ir-atopiniu-dermatitu-sergantis-mazylis/

Užsakymo nr.: PT_77271589

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis