3 galbūt dar negirdėti būdai, kaip gydyti slogą

"Sloga gydoma praeina per savaitę, negydoma – per 7 dienas", - šį posakį, kuris tėra graži metafora, esame girdėję ne vienas. Sloga yra rimta bėda, ypač mažam vaikui. Jūsų dėmesiui - trys patarimai, kaip padėti sau išguiti iš nosies slogą.


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, Vaiko meniu: ką ir kada valgyti pirmaisiais metais?
Svarbiausia informacija apie vieną svarbiausių rudens uogų

Mairūno sviestas nuo slogos

Jau įrodyta, kad mairūno sviestas veiksmingai padeda mažinti gleivinės paburkimą. Taigi, tinka esant slogai.

Mairūno sviestui pasigaminti reikės 100 gramų sviesto, kurį ištirpiname ir nugriebiame putas. Tada į sviestą suberkite saują smulkintų šviežių mairūnų. Visa tai pusvalandį maišykite karšto vandens vonelėje. Labai svarbu stebėti, kad sviestas neužvirtų. Tada skystą mairūno sviestą perkoškite pro ploną audinį, įlašinkite 5 lašus mairūno aliejaus, pirkto vaistinėje, ir leiskite atvėsti.

Kai sviestas bus pakankamai vėsus, plonai patepkite juo viršutinę lūpą. Likusį sviestą supilkite į stiklinį indą ir galite šaldytuve laikyti vienerius metus.

Druska ir nosies plovimas

Kasdieniniam naudojimui labai tinka nosies lašai su valgomąja druska. Vieną žiupsnelį druskos ištirpinkite 100 mililitrų virinto vandens. Pipete į kiekvieną nosies šnervę įlašinkite po du-tris lašelius.

Ši procedūra, kurią galima kartoti iki keturių kartų per dieną, veiksmingai mažina gleivinės paburkimą. Lašelius šaldytuve galima laikyti iki penkių dienų.

Suaugusiems tinka nosies praplovimas druskos tirpalu. Ši procedūra mažina gleivinės paburkimą, drėkina ją ir skatina sekrecijos pasišalinimą.

Šildančios vonios

Panašiai veikia ir vonios su eteriniais aliejais (pavyzdžiui, pušų spyglių), kurios dar papildomai ir atpalaiduos. Vandens temperatūra turėtų neviršyti 38 laipsnių, o gulėti vonioje reikėtų ne daugiau kaip 15 minučių, kad per daug neapkrautumėte kraujotakos.

Svarbu yra tai, kad garai su eterinėmis dalelėmis apskritai yra naudingi. Tačiau būkite atsargūs su kamparu ar eukaliptu - šios medžiagos vaikams gali sukelti ne tik alergines reakcijas, bet ir kvėpavimo sutrikimus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis