Gerklės skausmas vasarą neatostogauja

Saulė, atostogos, maudynės ir gerklės skausmas, peršalimas atrodo nesuderinami dalykai. Tačiau gerklės skausmas kaip netikėtas svečias gali užklupti ir vasarą. Vaikų gydytojai perspėja, kad peršalti daug lengviau pirmaisiais šiltojo sezono mėnesiais, kai saulė jau kaitina, o vėjas dar žvarbus.

Kaip nuo skaudančios gerklės apsaugoti temperatūrų skirtumams ypač jautrius mažus vaikus?

Daug kas klaidingai galvoja, jog vasarą vaikai turi būti sveiki. Tačiau tiek bakterinių, tiek virusinių infekcijų sukėlėjų mūsų aplinkoje yra visus metus, tad susirgti, ypač mažesni vaikai, gali ir vasarą.

Kaip vasarą apsaugoti vaikus nuo gerklės skausmo?

Peršalę vaikai jaučiasi išsekę, čiaudo, gali kosčioti, o skaudanti gerklė – neatsiejama peršalimo palydovė. Be to, gali pakilti temperatūra, kuri visą šeimą privers keisti atostogų planus.

Vasarą vaikams neatsiejama nuo ledų ir maudynių net ir šalčiausiame vandenyje. Mažuosius palepinti norintys tėvai ir seneliai dažnai nesusimąsto apie vaiko gerklės sveikatą ir kasdien perka ledų, nežinodami, kad veikiant šalčiui, sumažėja vaikų kvėpavimo takų gleivinių apsauginė funkcija. Todėl ledus reikėtų laižyti, jokiu būdu ne kąsti. Jei vaikas sušilęs, suprakaitavęs, prieš skanaudamas šio deserto jis turėtų atvėsti, kad būtų išvengiama temperatūrų kontrasto. Ta pati taisyklė galioja ir šaltiems gėrimams.

Maudynės vaikus grūdina, todėl pliuškentis vaikams leiskime, tačiau vandenyje jie neturėtų mirkti iki pamėlynavimo. Geriau nusimaudyti dažniau, bet trumpiau. Apsiniaukusią, vėjuotą dieną geriau vaiką trumpai išmaudyti negu leisti ilgai braidyti šaltame vandenyje. Sušalus kojoms, labai sumažėja organizmo atsparumas infekcijoms. Taip pat negalima leisti vaikui išsimaudžius šaltame vandenyje vaikščioti nenusišluosčius rankšluosčiu, su šlapia maudymosi apranga.

Karštą dieną labai pavojingas ir per šaltas oro kondicionierių oras. Jis lengvai gali susargdinti ir suaugusiuosius, o ką jau kalbėti apie vaikus. Todėl jungiant kondicionierių reikia paisyti, kad temperatūrų kontrastas nebūtų per didelis. Taip pat nepatariama atidarius langus automobilyje ar vėdinant kambarius sukelti skersvėjo.

Kaip apsaugoti imunitetą ir gerklės gleivinę?

Yra alternatyvių būdų stiprinti ne tik mažųjų, bet ir suaugusiųjų imunitetą. Ištyrus karvių priešpienį paaiškėjo, kad jame yra daug veikliųjų medžiagų, kurios gali būti įvairiapusiškai naudingos įvairaus amžiaus žmonėms. Atlikus mokslinius tyrimus buvo nustatytas teigiamas karvių priešpienio poveikis gydant kvėpavimo takų ligas ir infekcijas.

Palyginus su moters pienu, karvės priešpienyje yra 30–40 kartų daugiau imunoglobulinų. Iki antibiotikų išradimo priešpienis buvo viena svarbiausių priemonių, padedančių apsisaugoti nuo infekcijų. Karvės priešpienis plačiai naudojamas ir ajurvediniame gydyme, ir daugelio šalių liaudies medicinoje. Jį sveikatinimo tikslais naudojo ir mūsų senelės.

„CuraMed" – pastilės gerklei, kurių sudėtyje yra vertingų antikūnų iš karvių priešpienio. Jų sudėtyje yra vitamino C, kuris padeda palaikyti normalią imuninės sistemos veiklą. Suaugusiems skirtose „Curamed" pastilėse papildomai yra niacino, kuris padeda palaikyti normalią gleivinių būklę ir imunitetą palaikančio vitamino D3. Pradėti čiulpti malonaus vaisių skonio „CuraMed" pastiles gerklei reikėtų pajutus gerklės perštėjimą.

Užsakymo nr.: PT_74810880

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis