Ką paruošti pusryčiams, kad būtų sveika, greita ir patiktų vaikams

Mamos žino, kad, jei galėtų rinktis, vaikai kiekvieniems pusryčiams valgytų saldainių ir užsikąstu šokoladu. Tačiau iš tokių pusryčių jokios naudos, tik tuščios kalorijos. Tuo labiau, kad pusryčiai turėtų sudaryti 30 procentų dienos raciono energetinės vertės. Tad kaip suderinti vaikų norus ir sveiką mitybą?

Pusryčiams geriausiai tinka daug angliavandenių ir baltymų turintys produktai. Paprastai mitybos specialistai pataria rytą pradėti nuo virto kiaušinio su šviežiomis daržovėmis. Mažiems vaikams tikrai patiks iš pjaustyto kiaušinio ir daržovių sudėliotas linksmas paveikslėlis. Tačiau valgyti kiaušinius kasdien pabos jau po poros dienų.

Kitas puikus pasirinkimas, pagal sveikos mitybos rekomendacijas – košės. Jose gausu ne tik skaidulinių, bet ir mineralinių medžiagų, vitaminų, augalinių baltymų, sudėtingųjų angliavandenių. Tiesa, tinka ne visos. Pavyzdžiui, manų košę reiktų valgyti kuo rečiau. Ji tinkama tik skrandžiui užkišti, o naudingų medžiagų beveik neturi. Tuo tarpu grikių kruopos – aukso vertės. Tačiau tik nesmulkintos ir, geriausia, nekeptos. Bet tokie pusryčiai vargu ar patiks vaikams. Geriausias pasirinkimas rytui – avižų košė. Tik ją rekomenduojama virti iš viso grūdo kruopų, o ne rinktis greito paruošimo dribsnius. Deja, avižinę košę mėgsta retas suaugęs, o ką kalbėti apie mažus vaikus. Vis dėlto kelios gudrybės padės išvirti burnoje tirpstančią košę, kurią pamėgs visi.

Verdant avižinę košę reikėtų nepamiršti pieno, sviesto ir prieskonių. Žiupsnelį druskos ir porą cukraus įberkite į vandenį prieš pradedant virti. Pieną pilkite per vidurį virimo, o sviesto nedidelį gabaliuką – dydžio sulig vyšnia – įdėkite baigus virti. Patiekiant porciją pagardinkite šaukštu jogurto su vaisiais – jis košei suteiks šilkinės tekstūros. Vasarą puikus pasirinkimas – šviežios uogos su medumi, rudenį – smulkiai pjaustyti obuoliai su cinamonu.

Sotus ir tikrai greitas pasirinkimas skubant – sumuštinis. Jei pasirinksite tinkamus produktus, tikrai nenusižengsite sveikos mitybos principams. Svarbiausia nesirinkti sumuštinių bandelių ar baltos duonos. Geriausia – pilno grūdo juoda duona ar tortilija. Vaikams nereikia bijoti plonu sluoksniu užtepti sviesto. Jis kur kas sveikesnis ir turi daugiau gerų savybių nei majonezas ar pomidorų padažas. Jų ant sumuštinio neturėtų būti. Taip pat reikėtų vengti rūkytos mėsos gaminių ir saldžių šokoladinių kremų ar uogienių. Sveikiausi sumuštiniai – su virta mėsa ir šviežiomis daržovėmis ar varškės sūriu. Jei iš duonos išpjaustysite peliuką Mikį ar paršiuką, tokį valgys net ir išrankiausi vaikai,.

Sausi pusryčiai paprastai vaikų itin mėgstami ir labai greitai paruošiami pusryčiai. Tačiau daugelis tėvų įsitikinę, kad iš kukurūzų pagamintuose dribsniuose būna daug druskos, o saldžiuose – labai daug cukraus. Vis dėlto tinkamai pasirinkti dribsniai gali būti ne tik skani, bet ir sveika dienos pradžia. Svarbiausia, dribsnius užpilti pienu, o ne sultimis, kurios net ir šviežiai spaustos turi per daug cukraus, ir rinktis rugių dribsnius, o ne kviečių, kukurūzų ar pūstų ryžių.

Rugių dribsniai, tokie kaip „MILZU!“, turi kelis kartus mažiau riebalų nei itin išpopuliarėjusi granola ir gerokai daugiau skaidulinių medžiagų. Net ir šokolado skonio rugių dribsniuose cukraus gerokai mažiau nei įprastuose sausuose pusryčiuose. Šie dribsniai suteiks sotumo ir aprūpins organizmą naudingais mineralais ir vitaminais. Be to juos valgyti galima ne tik užpylus pienu.

Kad nepabostų, rugių dribsnius galima patiekti su natūraliu jogurtu ir šviežiais vaisiais. Tam itin tiks „MILZU!“ rugių dribsniai su medumi. Gardintus natūralia kakava dribsnius maišykite su varške – bus kur kas sveikesnis ir sotesnis pakaitalas glaistytiems varškės sūreliams. Rugių dribsnius be priedų barstykite ant sumuštinių – suteiks taip vaikų mėgstamo traškesio. O dribsniais su spanguolėmis ar šaltalankiais drąsiai galima pagardinti avižinę košę.

Užsakymo nr.: PT_72210296

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis