Tinkamos žinios apie atopinį dermatitą gali padėti jį sėkmingai kontroliuoti

Trijų vaikų mama dalinasi pagerėjusia gyvenimo kokybe. „Naktį man nebereikia keltis kas valandą ir nešioti ar tepti kremu verkiančių besikasančių vaikų – mažasis ramiai išmiega apie 7 valandas.

Skandinavijos šalių statistikos duomenimis, atopinis dermatitas vargina daugiau nei 7–15 proc. pasaulio gyventojų. Neretai ši liga prasideda jau pirmaisiais gyvenimo metais. Nepaisant ligos paplitimo ir, atrodytų, gausios informacijos apie ją, vis dėlto yra ypač svarbių dalykų, kuriuos sergantieji pamiršta ar neįvertina jų svarbos.

Patirtimi dalinasi „Mamalogas" blogo įkūrėja ir trijų vaikų mama Neringa.

„Visi trys mano vaikai turi labai sausą ir atopišką odą. Du vyresnieji jau baigia iš to išaugti, bet pats mažiausias nuo 2 mėnesių kankinosi, net naktimis pabudęs verkdavo nuo diskomforto ir niežėjimo. Nuolat neišsimiegodavau naktimis dėl besikankinančių vaikų. Dienos metu, išvargę nuo prasto naktinio miego, jie būdavo irzlūs ir jautrūs...", - savo pasakojimą pradeda Neringa.

Šiandien jauna mama džiaugiasi pasikeitimais, kurie pirmiausia prasidėjo apsilankius pas gydytoją dermatologą. Atopinio dermatito bėrimams buvo paskirti priešuždegiminiai vaistai, o odos drėkinimui – specialus kremas emolientas. „Baigus vaistų kursą, odos priežiūrą tęsėme tik su kremu emolientu. Įsigyjant „Atoderm Intensive Baume", vaistininkė įspėjo, kad labai svarbu jį tepti kiekvieną dieną, o ne tik paūmėjimo metu."

Neringa pasakoja, kad susidėliojus tokią kasdienę odos priežiūros rutiną – pokyčiai pasijuto po kelių dienų. „Pradėjus kiekvieną dieną naudoti „Atoderm Intensive Baume" odos išsausėjimas išnyko, o po pusantros savaitės naudojimo buvo sunku pastebėti kažkokius ligos požymius. Vienintelis likęs požymis apie kamavusią ligą – dėl kasymosi likusios nagų žymės. Kremą emolientą tepėme 2 kartus per dieną – ir iki šiol paūmėjimų nebuvo."

Neringa su šeima. asmeninio archyvo nuotr.

Trijų vaikų mama dalinasi pagerėjusia gyvenimo kokybe. „Naktį man nebereikia keltis kas valandą ir nešioti ar tepti kremu verkiančių besikasančių vaikų – mažasis ramiai išmiega apie 7 valandas. Dieninių patepimų užtenka, kad naktį niežėjimo nebūtų. Tai esminis ir pats svarbiausias pokytis, nes miego visoms mamoms ir šiaip trūksta."

Gydytojos dermatovenerologės komentaras: „Norint sėkmingai kontroliuoti atopinį dermatitą svarbūs du darbai: vienas iš jų – vengti ligą provokuojančių veiksnių, antras – tinkama odos priežiūra. Odą kremu emolientu reikia tepti kasdien, net jei bėrimų ir nėra. Kasdienis ir ilgalaikis odos drėkinimas retina atopinio dermatito paūmėjimus, pagreitina odos gijimą paūmėjimo metu, sumažina reikalingų medikamentų kiekį ir gydymo jais trukmę."

Neringos istorija įrodo, kad tinkamos žinios apie šią odos ligą, jos priežastis, tai pat mokėjimas teisingai prižiūrėti savo odą, derinti gydymo būdus gali padėti Jums savarankiškai kontroliuoti atopinio dermatito eigą.

www.atopinis.lt – daug informacijos apie atopinį dermatitą, gydytojos patarimai, atopiškos odos priežiūra, specialisto atsakymai į klausimus. Jei turite klausimų apie atopišką odą ir jos priežiūrą, juos galite užduoti www.atopinis.lt KLAUSK skiltyje.

Užsakymo nr.: PT_71847862

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis