Kur dažniausiai atsiranda atopinio dermatito bėrimai?

Daugeliui žmonių pirmieji atopinio dermatitosimptomai pasireiškia iki penkerių metų amžiaus.

Odoje atsiranda pleiskanojantys, paraudę, niežtintys plotai, kuriuos nukasius vėliau pastebimi ir šašai ar žaizdelės. Dėl kasymo uždegimas odoje sustiprėja, niežėjimas dar labiau stiprėja, prasideda užburtas niežėjimo ir kasymosi ratas: niežėjimas-kasymas-niežėjimas.

Odos pokyčiai sergant AD šiek tiek skiriasi ir priklauso nuo žmogaus amžiaus ar ligos sunkumo. Nors tam tikroms amžiaus grupėms būdingos specifinės bėrimų vietos, bet esant sunkesniems atvejams, gali išberti bet kurią kūno odos vietą.

Bėrimų pobūdis ir vieta priklauso nuo amžiaus:

- Kūdikiams paraudę, niežtintys odos plotai dažniausiai stebimi skruostų, rankų ir kojų priekiniuose paviršiuose ar plaukuotoje galvos dalyje. Sauskelnių sritis dažniausiai yra neišberta.

- Mažiems vaikams egzema būna labiau lokalizuota ir bėrimai atsiranda tiesiamuosiuose rankų ir kojų paviršiuose. Augant bėrimų vieta keičiasi ir berti pradeda lenkiamuosius paviršius, ypač alkūnių, riešų, kelių ar čiurnų srityse, kaklo odą, plaštakas, akių vokus.

- Suaugusiems bėrimai dažniau stebimi kaklo, plaštakų, galūnių linkių, veido odoje. Jų oda dėl pasikartojančių uždegimų tampa lichenifikuota - sustorėjusi, patamsėjusi, pleiskanojanti, su paryškėjusiu odos piešiniu.

Asmeninio albumo nuotr

http://atopinis.lt/blogas/kur-dazniausiai-atsiranda-atopinio-dermatito-berimai/

Užsakymo nr.: PT_77406419

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis