Bloga žinia tiems, kurie miegoti kaskart eina skirtingu laiku

Nauji tyrimai rodo, kad kas vakarą einantys miegoti tuo pačiu metu vaikai elgiasi geriau už vaikus, kurie gulasi miegoti skirtingu metu.

Į lovą kas vakarą - skirtingu laiku

Britų tyrėjai išsiaiškino, kad skirtingu laiku miegoti einančius 7-mečius tiek motinos, tiek ir mokytojai įvertino kaip labiau hiperaktyvius, turinčius daugiau socialinių, emocinių ir elgesio problemų, negu geriau pailsėję jų bendraamžiai.

Rezultatai taip pat parodė, kad elgesys blogėjo priklausomai nuo to, kiek metų vaikas praleido be pastovaus miego laiko. Tačiau gera žinia ta, kad vaikų elgesys pastebimai gerėjo, kai jie eidavo miegoti pastoviu metu.

„Šie labai gerai atlikti tyrimai patvirtina tai, ką mes jau žinojome apie miego trūkumą", - sako Tufts'o Universiteto medicinos centro miego centro direktorė ir Bostono Floating vaikų ligoninės direktorė Dr. Carolyn D'Ambrosio.

Ji sako, kad rezultatai aiškiai parodo sąsają tarp pastovaus miego laiko ir geresnio vaikų elgesio. Šio tyrimo rezultatai buvo publikuoti žurnalo „Pediatrics" internetiniame puslapyje.

Mieguisti vaikai

Tyrimu metu tyrėjai nagrinėjo 10000 vaikų duomenis. Tai buvo ilgalaikis tyrimas, kuriame dalyvavo 2001 - 2002 metais Didžiojoje Britanijoje gimę vaikai.

Vaikams sulaukus 3, 5 ir 7 metų, jų mamos pildydavo anketas, kuriose nurodydavo kelintą valandą vaikas eidavo miegoti ir šis miegojimo laikas būdavo pastovus.

Papildomai motinos ir mokytojai vertindavo vaikų elgesį: santykius su klasiokais, emocinius simptomus ir hiperaktyvumo lygį.

Tyrėjai aptiko, kad beveik 9 procentai 7-mečių eidavo miegoti skirtingu metu.

Būtent tai labiausiai paveikė vaiko elgesį, tačiau vaikai, kurie eidavo miegoti vėlai, taip pat elgdavosi blogiau.

D'Ambrosio sako, kad tyrimų rezultatai pabrėžia pastovaus vaikų miego laiko svarbą, nes tyrime dalyvavo daug vaikų, kurių elgesys buvo vertinamas trijų skirtingų amžių.

„Tiek vaikai, tiek ir suaugę, kuriems trūksta miego, būna labiau paniurę, greičiau susierzina, o jų normalūs fiziologiniai procesai nėra taip gerai suderinti", - sakė D'Ambrosio.

Vaikai nesako, kad yra pavargę, paprastai jie tai parodo - dažniausiai tai pasireiškia hiperaktyvumu", - sako ji. Iš tiesų, tyrimai parodė, kad nepastovus miego laikas labiausiai veikė vaiko hiperaktyvumo lygį - taip teigė jų motinos ir mokytojai.

Miego trūkumas taip pat atsispindi vaiko pasiekimuose mokykloje, blogoje nuotaikoje, valgymo įpročiuose ir elgesio problemose, pasakojo D'Ambrosio.

Patarimai miego metui

Jei vaikas eis miegoti tuo pačiu metu ir laikysis tos pačios rutinos prieš miegą, jo dienotvarkė įgaus struktūrą ir nuoseklumą, teigia D'Ambrosio.

Eidami miegoti tuo pačiu metu, kitą dieną vaikai geriausiai atliks savo pareigas ir miegos tiek, kiek jiems rekomenduojama pagal amžių. Specialistės teigimu, 5-7 metų vaikui reikia 10 - 12 valandų miego.

Pakankamas miego kiekis yra labai svarbus vaikams, nes jų smegenys dar vystosi.

D'Ambrosio pataria tėvams kuo anksčiau vaikus pratinti eiti miegoti tuo pačiu metu. Miegojimo procesas apima žinojimą, kad ateina miego metas, bei visą naktinę rutiną - dantų valymą, prausimąsi, pižamos apsivilkimą, pasakos skaitymą, šviesos gesinimą ir leidimą miegoti su raminančiu žaislu, pavyzdžiui, minkštu žaislu, tačiau jokių stimuliuojančių ir blaškančių daiktų, įskaitant TV ar iPad.

„Pasirinkite miego laiką, kuris tinka jums ir jūsų šeimai", - pataria ji. „Galbūt jums nepavyks to padaryti kiekvieną naktį, tačiau vis tiek bandykite".

D'Ambrosio pataria vaikus migdyti tuo pačiu metu net ir savaitgaliais bei per atostogas.

Ji primena tėvams, kad miegas yra vienas svarbiausių dalykų vaiko sveikatai ir elgesiui.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis